| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
M-am bagat intr-o situatie cam nasoala si nu stiu cum sa ma scot.
Am avut 2 oportunitati, de a ma duce intr-o tabara la mare si una la munte, (ambele in aceeasi saptamana).
Eu le-am zis initial celor cu tabara la munte ca nu vreau sa ma duc cu ei dar dupa au mai inistat si in alte saptamani si le-am zis ca vin cu ei... tabara este luni iar eu i-am anuntat tocmai ieri ca nu mai vreau sa mai vin cu ei, m-am simtit foarte stresata in legatura cu luarea acestei decizii si de aceea am tot amanat...
Astazi mi-au zis astia cu muntele ca nu mai pot sa ma mai razgandezc si ca trebuie neaparat sa ma duc cu ei ca deja m-au pus pe listă si ca au trimis lista la personalul de la pensiunea la care se vor caza...
Ei nu pot sa ia alt copil? Ce le pot zice? Chiar vreau sa merg la mare

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa te razgandesti cu 1 zi inainte, ca nu-i normal si nu ti se vor inapoia banii.

| sierra1 a răspuns:

Ai plătit ceva in avans?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. Nu le poți zice nimic. La mare mergi la anul.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu prea ai ce face.Iti asumi consecintele si data viitoare incearca sa alegi mai cu bagare de seama, caci nu e frumos sa incurci lumea asa.Adultii care se ocupa de toata treaba vor fi mai stresati decat tine incercand sa gaseasca alta persoana care sa-ti ia locul.Tu doar ai avut de luat o decizie bazata pe propriile preferinte. Poti da cu banul cand nu stii ce sa alegi.

| StoicAnalysis a răspuns:

Ai incurcat oamenii cu indecizia ta. Daca tot te-au pus pe lista si au facut pregatirile pentru tine, normal ar fi sa mergi. Cand alegi ceva, alege cu atentie.

| haileewatson a răspuns:

Nu te poti razgandi de pe o zi pe alta. Ei deja au platit pentru tine si oamenii de la pensiune ti-au pregatit un pat etc. Daca nu te duci nu vei primi banii inapoi, si s-ar putea sa platesti penalitati in functie de regulile taberei

| Sistemulxxl a răspuns:

Mergi la munte. La mare este ceva de neinchipuit. Am fost eu cu, copii sapt trecuta. Spui ca esti intr-un balci urias.