| rumi36 a întrebat:

Salut TPU, m-am înscris într-o tabără care are condiții deplorabile, organizarea este nasoală, coordonatoarele nu stiu de capul lor, uita de noi, ne lasa prin pensiune, nici nu ne observa lipsa, mancarea este arsă, camerele sunt jegoase, pana si copiii au un simț de conducere mai bun decat doamnele, ne lasa de izbeliste, nu facem absolut nimic. Stam numai in camere, daca voiam sa stau degeaba puteam sta degeaba si acasa.
Vreau sa ma intorc inapoi acasa dar problema mea este ca pot doar cu trenul, dar nu am buletinul si carnetul de note cu mine.Cum ma pot intoarce?
Pot arăta o poză cu carnetul şi buletinul la casa de bilete?
Şi colega mea de cameră vrea să plece de aici, ea are buletinul si carnetul cu ea, credeti ca poate sa imi ia si mie un bilet?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunati parintii si vorbiti cu ei, ca ei sa discute cu profesorul cu care sunteti si sa se ia atitudine, rezolvand probema.

Nu fugiti din tabara, ca riscati sa fiti cautati cu Politia!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pot arăta o poză cu carnetul şi buletinul la casa de bilete? Nu este suficient pentru a cumpăra sau a primi un bilet.
colega mea de cameră vrea să plece de aici, ea are buletinul si carnetul cu ea, credeti ca poate sa imi ia si mie un bilet? Nu poate.

| Fatamuntilor a răspuns:

Acum 51 minute | anonim3248 a răspuns:

Mai rău e dacă tabăra e pe la munte și nu vă mai găsesc cei de acolo.

Se face căutarea voastră prin pădurile din zonă cu jandarmeria și localnici.

Anonime, nu chiar asa, Intamplator chiar stau la munte.Sunt oo multime de pensiuni in oras, niciuna mai departe de 30 de minute de centru/ gara ..Pe jos.Sunt si locuri unde sunt cazati mai mult copii care vin in tabere aici.NU foarte departe de centru.Or si cabane in munti, mai departe de civilizatie, dar nu cred ar caza copii acolo.
As sfatui pe ce ce apus intrebarea sa ia legatura cu parintii.
Nu e chiar asa de usor.

| sammie a răspuns:

Girlie, ți-am mai spus o dată. Nu puteți sa fugiti din tabara ca ultimele retarde ca nu va place voua tabara. Stati acolo si gata. Sau vreti sa cheme aia politia?

| rumi36 explică (pentru sammie):

Avem acordul organizatorilor si a parintilor?

| sammie a răspuns (pentru rumi36):

Atunci daca stii ca poti sa pleci de ce mai intrebi?

| anonim3248 a răspuns:

Voi vreți să fugiți din tabără.

| rumi36 explică (pentru anonim3248):

Parintii si coordonatorii sunt de acord

| anonim3248 a răspuns (pentru rumi36):

Atunci nu e nici o problemă să plecați.

| anonim3248 a răspuns:

Mai rău e dacă tabăra e pe la munte și nu vă mai găsesc cei de acolo.

| rumi36 explică (pentru anonim3248):

Suntem la mare, aproape de gara

| newaccountbye a răspuns:

Pffff…Ce nasol! Nu stiu cum sa te ajut in ceea ce priveste situatia taberei, dar poate ar trebui sa incerci sa vorbesti cu coordonatorii si sa le spui problemele tale. In ceea ce priveste intorsul acasa, nu stiu daca poti arata o poza cu buletinul si carnetul la casa de bilete, dar ar trebui sa incerci sa suni la compania de trenuri si sa intrebi.