| rumi36 a întrebat:

SALUT TPU‼️‼️‼️‼️‼️ AJUTOR‼️
Sunt intr-o tabara gratuita in Costinesti care e vai de steaua ei, avem de toate, gandacii sunt la ordinea zilei, este praf pe jos, lenjeriile sunt murdare. Si nu facem absolut nimic, stam in camere toata ziua, mergem o ora pe plaja si ne intoarcem.
Vreau sa ma intorc acasa urgent, dar nu pot sa iau trenul ca sa am reducere de elev pentru ca nu am nici carnetul si nici buletinul si biletul de adult e 70 de lei.
Cum ma pot intoarce acasa?
Am o prietena care are documentele necesare, poate lua ea pentru amandoua?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai parinti. Spune-le lor treburile astea, nu nouă.

| dullcat a răspuns:

Buna.Vorbeste cu parintii ca sa cautati o solutie.Ei sunt primii la care ar trebui sa apelezi, nu la strainii de pe internet.

| sammie a răspuns:

Nu poti sa pleci asa ca vrei tu, du-te la receptie si spune-le sa va dea alta camera sau sa faca curat in ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomandarea mea ar fi să faci o reclamație anonima la ANPC. Filmează, fa poze și trimite-le la adresa de contact de pe site. Nu pot să își țină clienții in astfel de condiții, oricât de gratuita ar fi.

| liliana77any a răspuns:

Trebuie sa vorbiti cu organizatorii si cu parintii vostrii, nu va puteti intoarce de capul vostru daca sunteti minore.
Cate zile mai aveti de stat?

| rumi36 explică (pentru liliana77any):

Mai avem 5 zile, este oribil aici. Parintii ne dau voie si coordonatorii la fel dar problema mea este ca eu nu ma pot intoarce cu trenul pentru ca nu am carnetul si buletinul cu mine.