| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Ma joc World Of Tanks si nu stiu ce tank sa aleg cu care sa urc in Tier. as vrea ceva care sa faca dmg mare dar sa fie si usor de condus si bun in oras. Care credeti ca este tank-ul potrivit? Ce sugestii imi dati? Eu ma gandeam intre T-28 (sa merg pe linia lui, dar dupa ajung la Heavy tanks [KV]) sau Hetzer (sa merg pe linia de TD-uri de la nemti). Credeti ca SPG-uri sau Heavy tanks sunt bune? Daca aveti alte sugestii... sunt deschis la orice propunere. Precizez ca nu bag bani in joc.
La multi ani!

11 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Eu joc jocul asta timp de un an, si am ajuns la IS 3. Ti-asi recomanda sa faci 2 lini : una de obj. 140 si IS 7.

| Visitor a răspuns:

SALUT! eu tot m-am jucat in jocul acesta si am deschis aproape toate tancurile... iti zic ca am observat ca cele mai bune tancuri sunt situale pe linile unde sun situte urmatoare tancuri:rusesti(IS 4, IS 7) nemti (Maus, E100).

| Ezio13 a răspuns:

TD = Nemtesti -> Precizie si armura bunicica
Rusia -> Fire Power

HT = Americane
MT=Americane

SPGs - Nemtesti

happy bafta

| KodrutZ a răspuns (pentru Ezio13):

In ce film ai vazut asta? Cu TD-uril englezesti cum ramine? Oricum niciodata nu stii cum isi vor bate joc de tancurile tale preferate in update-ul urmator, asa ca cel mai sigur e sa ai macar un tanc premium de tier V-VI ca sa faci bani si free xp. Si un KV-1, desigur, e nemuritor, si nu cred ca o sa il strice vreodata. Desigur, nu e invulnerabil, dar daca nu esti idiot, faci bani frumosi cu el.
P.S. Am T110E5, T30, IS-8 si IS-4, dar prefer sa joc cu cele de tier V-VI maxim, e mult mai distractiv si meciurile mai dinamice.

| Ezio13 a răspuns (pentru KodrutZ):

Am jucat cu ele pe test sv si mie unu chiar nu-mi place cel putin la tier 10. are 1200+ dmg dar sa stau mai mult de jumatate de minut sa trag... oh go on.

| KodrutZ a răspuns (pentru Ezio13):

Ei, las' ca si cu T30 adormi pina incarci. De la tier V la IX TD-urile britanice sint criminale.

| DragosRottweiler98 a răspuns:

Daca vrei tanc blindat si cel mai bun tanc pentru clan wars eu spun sa mergi pe linia lui IS-7 de la rusi; daca vrei TD cu blindaj si tun bun mergi pe TD de la germani si pe artileriile lor! Daca vrei ceva rapid incearca linia Francezilor sau linia Chinezilor!

| Daviducuuu a răspuns:

Salut! Dupa parerea mea, mergi si tu pe linia cu T-34-85 sau pe linia lui T1heavy.

| Bancos a răspuns:

Cruiser 1! steagu Angliei.

| Fubu98 a răspuns:

Salut daca vrei poti sa mergi si pe linia PZ. IV tanc medium ai Tigeru in fata si Panther care sunt tancuri foarte bune