| HellDiablo a întrebat:

Salut TPU,ma numesc Bogdan, problema mea este despre adolescenta(mai exast, despre fete)sunt un baiat care are 18 ani si sunt cam singuratic sa zic asa, cam izolat de lume, dar mai ies cu 2-3 prieteni pe afara la o bere sau cafea...dar totusi ma simt cam singuratic,nu am o prietena care sa imi fie aproape sau sa ma intelega,cam asta e problema la mine, nici o fata nu ma inteles vreo data pe mine si ma simt foarte prost la faza asta, de vreo 3 ani cam asa tot incerc sa imi gasesc jumatatea perfecta dar nu reusesc, toate m-a respins din cauza ca 1 la >mana--am pleata si ascult rock(lol) si 2 la mana ca sunt un Gamer,pe toate care le-am cunoscut ba ma faceau ciudat ba satanist ca ascult rock etc. am incercat sa imi gasesc persoana potrivita dar, nu am reusit, uneori si noaptea mai plang din cand in cand ca ma simt exclus de toate fetele din preajma mea doar pentru ca ma imbrac in negru si ascult un gen de muzica diferit de restul si ca imi plac jocurile video...nu ma intelegeti gresit..imi place sa ies pe afara sa socializez si sa incerc sa ma distrez cum pot eu,dar faza e ca nu pre-a sunt baga in seama de nimeni(in afara de prieteni mei), faza dura este ca o data am cunoscut si o fata care ii place genu de muzica rock dar si ea m-a respins din cauza ca sunt gamer(deci la faza asta sincer TPU sa va zic, am ramas ceva gentongueOKER FACE.Am incercat de multe ori sa caut,dar mereu am dat gresi,am urmat sfaturi, am incercat sa fiu romantic, am incercat de toate si nu am reusit deloc sa imi fac o prietena care sa ma inteleaga.Asa ca la un momendat mam izolat cam de tot de societate, inchis mereu in casa, doar la pc si cam atat pentru ca am vazut ca nu pot face nimic in ziua asta.Sincer sa va zic am incercat tot ce se putea sa imi gasesc jumatatea dar am dat fail sa zic asa.Deci as dori sa primesc pareri de la voi(inspecial de la fete) ce ar trebui sa fac? (Oare imi voi pute-a gasi pe cineva care ma iubeste asa cum sunt eu?) va rog mult sa va dati cu parerea cat mai sincer si sa imi spuneti!

Răspuns Câştigător
| NatyAriana a răspuns:

Salut!
Parerea mea este ca nu trebuie sa te grabesti, intr-o zi va aparea aceea fata pe care o astepti si te va accepta asa cum esti, poate chiar o sa i se para special.
Ideea este ca fiecare om are gusturile lui si nu trebuie sa ne fie rusine de noi insine sau sa ne schimbam din cauza unor fraieri care se cred modele... Asta-i faza cu oamenii din ziua de azi: e greu sa-ti gasesti un prieten, dar si mai greu pe cineva care sa te asculte si inteleaga! Dar asta nu inseamna ca trebuie sa stai in casa, infrunta viata reala, tine-le piept sau ignorai!
Doamne, ce chestie, cica esti satanist... ☠
Mai tarziu ai sa-ti dai seama ca ti-a trecut viata prin fata ochilor si nu-i bine frate!
Si nu trebuie sa-ti gasesti tu jumatatea, poate chiar o cunosti sau nici nu stii ca exista, lasa destinul sa intervina. ☻
Tu momentan traieste-ti viata, iesi, plimba-te, fa-ti prietenii noi, distreaza-te! Dar asta nu inseamna ca nu vor mai fi momente rele, n-au cum sa treca pe langa tine, dar o sa treci peste si o sa ai parte si de fericire, stai calm. ᵔᴥᵔ
Eu atat am avut de zis, acum alegerea e a ta, Bafta! ♫= ☮ & ☻

| HellDiablo explică (pentru NatyAriana):

Iti multumesc din suflet pentru sustinere si pentru sfaturile tale foarte folositoare ^^..chiar m-am simtit mai bine dupa ce ti-am citit raspunsu.Inca o data iti multumesc foarte frumos!

| NatyAriana a răspuns (pentru HellDiablo):

Nu ai pentru ce, ma bucur ca te-am ajutat! :*

4 răspunsuri:
| Deaad a răspuns:

Deci,vei vedea ca persoana aia iubita va aparea.Tu o cauti prea mult.Ai doar 18 ani.Lasa-le sa vina singure.O sa vezi ca la Facultate sau poate mai tarziu, la servici, te vei indragosti si tu de una si ea de tine, va veti casatori la 30 de ani pentru ca la 22 iti strici tineretea si veti fi fericiti pana la adanci mosi.Ma intelegi?
Faza cu rockul si cu pletele, sa le dai in **** de fete care zic ca te iubesc dar te parasesc spunandu-ti ca ai plete si ca asculti rock, ca scuza pentru datul papucilor.
Si faza cu gamerul; aici poate cine stie, stai prea mult si fata se supara pe tine.Incearca sa nu mai stai mult daca stai mult.

Imbracatul in negru e doar o preferinta, nu vad ce ar putea fi in neregula.(poate doar ca te cred fetele satanist daca mergi tot timpul in negru, dar si pe alea sa le improsti cu **** pentru ca nu te merita)

Deci cam asta e, sa stii ca persoana iubita va veni ea la timpul potrivit.Nu o sa treci prin viata fara sa ai macar o singura iubire adevarata.
Acum gata, ca am vorbit in termeni prea infloriti si pomposi(iubia, iubiti, dragoste), ceea ce nu fac de obicei.

| alin1317 a răspuns:

Fiecare iai va gasi pe cineva,candva. Nu stim cand. Chiar daca ai plete si asculti rock,nu inseamna ca nu vei avea pe nimeni. Trebuie doar sa astepti pana cand va fi nevoie. Trist sa fi? N-ai de ce frate,viata trece repede si cu o zi pierduta, ne apropiem cu o zi mai mult de moarte. Asa ca macar mai distreaza-te si cand iti va veni "fata pe cal alb", va veni. Pana atunci, ramai cu bine frate. Peace, omule :-)