| bleakk a întrebat:

Ma numesc Edy, am 16 ani, si provin dintr-o familie nu foarte dezvoltata material.Eu doresc sa ridic familia mea din aceasta "saracie" materiala.Am foarte mare vointa iar la scoala am note destul de bune (medie pe clasa 9-a fiind 9, 70) si sunt intraat la o clasa de bilingv engleza mate info. Vreau sa urmez si o facultate la terminarea liceului(inca nu m-aam gandit),sa am un job bine platit, si daca va fi cazul si voi gasi un plan bine intemeiat sa infiintez si o afacere.Si am nevoie de niste sfaturi/pareri in legatura pe ce sa ma axez la liceu,adica pe ce sa"imi bat capul" ( ma refer la materii), eu as prefera informatica deoarece sunt la mate-info si pot invata destul de bine(mai aales la facultate) si engleza destul de bine deoarece sunt la bilingv(6-7 ore pe saptamana).Credeti ca daca m-as duce la politehnica sau cibernetica,fara sa stiu foarte bine informatica,credeti ca as face fata(spun acest lucru deoarece sunt sigur ca la liceu nu pot invata la orele de curs informatica calumea deoarece am un profesor slab, doar singur in fata calculatorului pot invata eu singur).Am nevoie de ajutor pentru in viitor frumos si ca parintii mei sa fie mandrii de mine ca am reusit ceva in viata.Sfaturi/pareri despre ce ar trebui sa fac. vreau oameni cu experienta

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Baga mult pe rama matematicii ca sa ai acces la o meserie precum arhitectura, design automovilistic la marciile renumite din strainatate sau chiar la NASA ori la o companie aeronautica numai ca trebuie si engleza sa o ai buna apoi iei familia in strainatate sau le trimiti bani la nevoie.