| PiticuS a întrebat:

Maine am balul, mi-am luat un sacou, o camasa alb/albastru cu niste linii verticale, o pereche de blugi negri si niste adidasi negri. Credeti ca se potriveste cu balul, adica sa nu fiu singuru imbracat asa. In al 2 rand nu stiu sa dansez >:". Cati bani ar trebui sa imi iau? am emotii foarte mari sad

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Frate daca te respecti mergi imbracat in costum si pantofi. full. nu blugi nu adidasi. ma rog merge si un casual de genu dar e vorba de prestanta.

bani cat crezi ca poti sa bei intr-o seara dupa tine?

ia-ti asa. bani de taxi dus/intors (tine minte cat te-a costat la dus, ca sa nu te tepuiasca la intors cand esti mahmur) (sa zicem 40 lei)

si la bautura, in functie de cum te tine stomacul. 4-6 beri zic ca sunt mai mult decat destul ca sa nu ajungi prin wc-uri laughing sau sa ti se rupa firul (crede-ma e naspa asta. am experiente)
depinde totusi in ce local va faceti balul. un pret rezonabil in cluburi la o bere e maxim 6-7 lei asa ca nu stiu.

eu cu 100 lei ma descurc 2 zile laughing