| alexutzu9800 a întrebat:

mi-am cumparat si eu o imprimanta cannon mp140 totul mergea bine si frumos pana mi-s-a terminat tusu am fost la un magazin de calculatoare si mi-lau incarcat cand am ajuns acasa am observat ca imprimanta nu vrea sa imi accepte tusu am auzit ca se poate reseta imprimanta daca stiti voi n mod de resetare va rog mi-l spuneti (

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Depinde intodeauna de tipul imprimantei si de model, cele mai vechi merg reincarcate insa nu la nesfarsit deoarece se uzeaza capul ce contine sistemul de aplicare al cernelii etc.Recent au introdus un cip(microprocesor)in cartus si odata scos din locasul lui acesta se reseteaza si nu va mai functiona in veci. Trebuia sa intrebi pe aia de unde ai incarcat,(poti maine) sa iti spuna daca si cum sa procedezi.Nu uita ca toate cartusele cumparate noi depasesc pretul unei noi imprimante, deci opteaza la o noua investitie si iesi mai rentabil. Poate cei de la refill au fost mistocari numai sa iti ia banii de si stiau ca nu mai poti refolosi cartusul respectiv, lor le trebuiau banii tai si atat.Bafta