| copilul a întrebat:

Numele meu este andrei si am 17 ani. Vreau sa stiu ce parere au felete despre baietii care fac "treburi de fete" adica: spala vasele, dau cu aspiratoru, ordine prin casa, sterg prafu`, fac mancare( prajituri etc) Stiu ca majoritatea rad, dar ma numar si eu printre ei. Am vorbit cu o fata si a spus ca ii plac "genul asta de baieti". Vreau sa aflu mai multe parerihappy

26 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Andrei vrei sa fii prietenul meu?batting eyelashes
Glumesclaughing
Oricum, tine-o tot asa, si in cativa ani o sa ai cereri in castorie. O sa te vedem la "Casatoreste-te cu mine"smug
Tine-o tot asahee hee

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Eh, chestia asta e o prostie, mă refer la cei care râd. Când o să stea singuri nu vor face de mâncare, nu vor şterge praful etc? E bine că-ţi place şi că faci asta neobligat. Oricum mai devreme sau mai târziu toţi vor ajunge la aşa ceva! Baftă!

| Silvia a răspuns:

Hmm.Nu tuturor fetelor li se par super aceşti băieţi. Mi se pare ok ca băieţii să ducă gunoiul, să bată covoarele, să care lucruri grele, dar să spele vasele şi să şteargă praful mi se pare aiurea. Când o să te căsătoreşti o să fii tot aşa şi soţia ta o să fie o leneşă care nu face nimic şi tu un sclav care le face pe toate? Asta dacă nu o să fii catalogat drept gay, ceea ce nu mi se pare prea greu... Îmi aştept stupiziibatting eyelashes.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Rar mai gasesti asa baieti. Mia una nu-mi place sa fac ordine in casa, sa sterg praful.Si mia imi place genul asta de baieti.Sunt bine educati si poti sa te astepti din orice moment la o prajitura noua din partea lor.happy sunt atatea pe lumea asta, incat ne temem sa nu facem diabet.laughingbig grin sper ca ti-am fost de folos...bafta la gospodarit:*

| Cσσкiє a răspuns:

Bună.
Şi mie îmi place genul ăsta de băieţi, o fată are foarte multă nevoie de cineva ca tine. Deci ţine-o tot aşa, cei care râd sunt băieţi leneşi şi şmecheri, care numai treabă prin casă nu fac! Fii tu însuţi şi nu mai băga în seamă toţi...
Spor la treabă! happy

| ºPishcotº a răspuns:

Da e super romantic! Adica sa-i pregatesti fetei pe care o placi, o prajitura, ramane cu gura cascata:X. Da' sunt lucruri care ar trebui sa le fac orice baiat, deci n-ai de ce sa te simti stanjenit.Ai grija de tine:*

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Eu sunt sigura ca tuturor fetelor le plac genul asta de baietiwinking
Chiar te felicit ca esti unul din putinii baieti care mai stiu si ce e ala un aspiratorhee hee si fii sigur ca cei care rad cand aud asta sunt doar acei golanasi care fumeaza si beau prin spatele bloculuioh go on

deci bv tie din nou...si noi fetele. adoram asta:X
hee hee

| Ada... a răspuns:

Bună! Păi şi mie îmi plac genul ăsta de băieţi, păcat că sunt pe cale de dispariţie. oh go on
Cred că oricărei fete i-ar plăcea să aibă lângă ea un astfel de băiat care oricând i-ar da o mână de ajutor.
Stai liniştit, cu atuurile pe care le ai, vei avea mari şanse la fete.
Bravo ţie şi ţine-o tot aşa!winking

| myha a răspuns:

Este chiar bine. Nu ai de ce sa iti faci griji. Ai grija doar ca persoana de langa tine sa nu profite prea mult. In general fetele sunt cele care sunt gospodine si etc. Daca tu o sa le faci pe toate, ea ce o sa mai faca?laughing

| myha a răspuns:

Eu una urasc sa fac curat:p poti sa ma pui la mancare, la cumparaturi, ca nu ma deranjeazabig grin
Ma mai apuca uneori sa fac curat cand este dezordine [ mama mea este obsedata cu curatenia, zilnic aspirtor]
Si nu sunt de acord cu tine @gabryel. Adica pana la urma sa nu exageram. Multi sunt de parerea ca femeia trebuie sa ramana femeie in pat si in casa. Adica pur si simplu nu mai sunt respectate deloc. Afirmatia ' Tu ii faci treaba femeii' nu are ce cauta. Cei care se cred asa ' tari', si baietasi de cartier, sa aiba grija sa nu ramana decat cu cele de unica folosinta, pentru ca ma indoiesc ca vor avea neveste.

| Bebelushaaː a răspuns:

:O Slava Domnului ca mai exista si astfel de baieti. Majoritatea la 17 ani stau pe pc, ies afara sau nu ajuta cu nimic la treburile casei.
Bravo tie ca faci si astfel de lucruri :*
Bafta happy

| gabryel a răspuns:

Fratioru o sa o duci greu de tot... ce fete avem in ziua de azi toate vor golani toate vor barosani nu baieti de casa, eu de ce vreau sa ma schimb si eu sunt genu de om care sta linistit si isi vede de treaba lui si nu incurca pe nimeni dar acest gen de oameni sunt considerati de fete FRAERI, chiar daca aici zic ca e bine sa fii asa in viata de zi cu zi te rad pe la spate. Am la munca un coleg caruia ii plac mult florile in ghiveci si ii place sa dea cu mopul si sa mature iar toti chiar si noi baietii il consideram fraier nu mai zic de fete cum il considera...SCHIMBA-TE Frate!

| gabryel a răspuns:

Da cumetre nu zic ca o duci greu financiar sau ca iti lipseste ceva nu am zis asta zic ca o vei duce greu din cauza ca tu faci treaba femeii iar femeia pe care o vei avea isi v-a lua aere si nu va mai face nimic, intreaba si tu fetele mai rele ce parere au despre un baiat gospodar care face si treburi de femei si vei afla parerea lor, dar nu le spune ca e vorba despre tine.

| G a răspuns:

Foarte bine ca stii sa faci curatenie si mancare, te va ajuta mai incolo in viata. femeile se bucura mult sa stie ca au un barbat care le poate ajuta la treburile casei. si ca sa stii: majoritatea hotelurilor mari au bucatari barbati.winking

| Buburuzza a răspuns:

Baiatul visurilor oricarei fete! love struck. este Absolut genial!batting eyelashes
Tot ce ne putem dori!smug.
Tine`o tot asawinking!

| FataTPUpunctRo a răspuns:

Este super ca faci treaburile astea! Orice femeie ar vrea langa ea un barbat care sa mai faca si chestiele astea. Bravo tiekiss Tine-o tot asa

| frunziss a răspuns:

Si eu sunt acel gen de baiat...eu zic sa se bucure fata caci ea sta si colinda magazinele si eu fac treaba.

| Deea92 a răspuns:

O parere f buna...Bv

| adu_1447 a răspuns:

Sunt ft ok baietii ca tine. Nu e nimic rau in a stii "cu ce se mananca" datul cu aspiratorul. Eu cred ca e ft bine sa stii ce-i ala un mop sau un Domestos. nu?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te vei descurca excelent in viata si nu vei depinde de nici o femeie. Foarte bine faci, copil. Bravo!

| Nov a răspuns:

R3 Copilul si eu am 15 ani si cam tot asa fac si eu numai ca nu fac mancare de cand a luat foc hotahee hee in rest stai linistit nu e nimic grav laughing)

| copilul explică:

Multumesc tuturor pentru pareribig grin

| copilul explică:

@silvia: daca o sa fiu catalogat ca fii gay de o persoana sau mai multe o sa fie parerea lorhappy eu stiu ce ca sunt gayhappy si parerea lor nu ma afecteaza cu nimic. si faza cu sotia lenesa, nu cred ca imi va fi sotie atat timp cat nu stie sa faca nimic.eu voi veni de la servici. si ea sta pe mess toata ziua.si alte chestiihappy. si tu vrei un baiat bogat...cu vila piscina... 10 menajere.si un sofer care sa iti care cumparaturilehappy
@gabryel: frate nu o duc greu de loc, am tot ce vreautongue

| copilul explică:

Bagamias ce am gresit acololaughing trebuia sa scriu :eu stiu ca NU sunt gay... emotiilehappy acu am vazutstraight face::straight facestraight facestraight face

| copilul explică:

Acum am 17 ani.imi ajut doar parintiihappy pe viitorhappy o sa am sotiehappy nu o sa fac eu treaba in casa... o sa am servici etc. poate o sa o mai ajuthappy oricum nu o sa stea degeabahappy... fetelor vad ca le convine sa nu faca nimichappy dar pana la urma trebuie sa munceasca si cinevahappy in general vad pareri bunehappy peacetongue

| copilul explică:

Poate te invit la nuntahappy
mersi pentru incurajarehappy