| KolG a întrebat:

Salut baieti si fete am 16 ani si as vrea sa ma ajutati cu o parere de a voastra.Este o fata care o stiu de vreo 2 luni, o luna a fost cu un amic, iar luna aia am fost in acelasi timp cu o prietena de a ei, poveste lunga. A inceput de vreo o saptamana sa imi placa de ea si din ce mi au zis prietenii mi au zis ca imi face ochi dulci(eu nu am observat pentru ca si eu ii faceam ei)Faza cu ca a fost cu un amic si eu cu o amica de a ei nu este problema pentru ca s-a discutat intre prieteni si am aflat ca a zis ca nu e problema asta(si asa e, va asigur) Fata a vorbit cu sora mea iar ea a zis ca nu mai vreau un timp sa aiba de aface cu baietii pentru ca " toti sunt la fel". Eu consider ca i-a zis chestia asta surorii mele pentru ca nu vrea sa afle nimeni ca ii place de mine. Dar dupa toate astea tot are niste tangente cu mine, adica de la un timp ma ia in brate cand pleaca in casa, azi mi-a facut masaj etc.Problema e ca ea e timida si eu la fel si nu stiu cum, cand, unde si ce sa vorbesc cu ea... speram sa ma ajutati voi cu chesti asta cu cateva pareri. As fi foarte recunoscator.

Răspuns Câştigător
| aurora23 a răspuns:

Incearca tu sa nu mai fi ala timid. Pune intrebari si leaga-te de orice e in jurul vostru.Nu e atat de greu sa vorbesti.Cunosc sentimentul ala de"CRi, cri, cri"in care ambi stau si nu vorbesc si in sinea ta te intrebi ce sa faci ca sa spargi tacerea.Intai schimba-te pe tine si incearca sa te auto-ambitionezi si vorbeste cu fata.

| KolG explică (pentru aurora23):

Nu am avut curajul sa ii zic asa ca am dat de belea, poti verifica ultima intrebare daca ma mai poti ajuta. Iti voi acorda FUNDA pentru ca ai avut dreptate

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

"toti sunt la fel"

Parerea mea este sa fugi, fugi cat vezi cu ochii daca a zis ea asta.E genul de persoana dependenta si care la sfarsitul relatiei e posibil sa`si taie ceva.Mai sunt destule fete.Asta daca nu vrei doar sa profiti de ea si nu`ti pasa de altceva.

| KolG explică (pentru WaterDrop):

Nu e atat de nebuna...ii stiu situatia si o inteleg, dar vreau sa ii arat ca nu sunt "orice"baiat si ca nu sunt ca toti

| Adrian1555 a răspuns:

Eu zic, doar zic sa incerci sa vb cu ea f2f, sa o intrebi ce are de gand si ce sentimente are pentru tine (daca le are) altfel s ar putea sa iti faci sperante degeaba sper sa ma insel pentru ca stiu cum e sa iubesti si sa nu fii iubit, doar incearca sa vb dar serios si sincer