| JustOneLife a întrebat:

Salut, TPU!

Paii...o sa incep prin a ma descrie :

Sunt baiat, am 16 ani, 1.65-1.68, 70 kg, blond, ochi albastrii/verzi si sunt foarte, foarte timid... :/

Bineinteles, n-am avut nici o prietena pana cum, deci nu m-am sarutat niciodata.

In ultima vreme, de cand am inceput sa stau pe afara cu alt tip de copii ( prin cartier, cu fumatori etc ) am inceput si eu sa ma " smecheresc " si am prins ceva " tupeu ", dar parca tot mi-e frica sa imi fac o prietena.

Putin ajutor, va rog big grin?

6 răspunsuri:
| Mada_Mays_1994 a răspuns:

Eu zic ca ultima parte cu ''smecheritu'' e total aiurea, deoarece o sa poti atrage langa tine numai curve. scuze pentru expresie. happy si dc sa-ti fie frica? oh go on eu zic sa iesi cu niste fete sa vb cu ele sa le cun si cine stie. smug poate-ti gasesti pe cineva. Si daca tot iti este frica laughing nu prea conteaza, cand vei gasi persoana potrivita o sa uiti de aceasta ''teama'' si o sa fi cu ea pur si simplu. nu avem cum sa te ajutam happy depinde doar de tine. Mult succes :*

| JustOneLife explică (pentru Mada_Mays_1994):

Merci frumos, chiar m-ai ajutat!
Acum sper ca nu te-ai suparat sau ceva ca nu ti-am dat funda, scuze, dar asteptam mai mult un raspunde de la un baiat care, poate da, poate nu, a trecut prin asta...
Deci merci din nou si o zi frumoasa in continuare!

| Mada_Mays_1994 a răspuns (pentru JustOneLife):

Nu m-am suparat. eu nu raspund la intrebari ca disperatii astia pentru fundestraight face ca doar nu ma ajuta cu ceva acea funda in viata de zi cu zi. vreau doar sa fiu de ajutor. Ma bucur ca te-am ajutat :*

| 3duffyduck3 a răspuns:

Salut. incep prin ati da un sfat: e buna partea cu "am prins ceva tupeu" dar "smecheresc" nu e mereu bine. incearca sa fi mai sociabil cu persoanele din jurul tau, nu-ti fie teama sa vorbesti cu o fata, mai ales daca e o cunostinta noua, cine stie ce ti-ar putea iesi in cale. incearca sa te comporti normal cand esti cu o fata ca in viitor sa eviti niste lucruri(ex. acum ii spui ca iti plac pisicile doar pentru ca si ei ii plac si peste un an sa dai pisica afara pentru ca toarce mereu) sper ca raspunsul meu sa te fi ajutat macar putin. big grin

| JustOneLife explică (pentru 3duffyduck3):

Da,m-a ajutat, merci mult!

| 3duffyduck3 a răspuns (pentru JustOneLife):

Cu placere! big grin