| AvalohAlyn a întrebat:

Cum e mai bine sa fii si de ce? Timid si linistit sau curajos, tupeist dar nu in sensul de "nesimtit". Tupeu normal si bun folositor in viata dar nu rau.Eu sunt intre.Am prins curaj in ultima vreme, nu foarte mult dar am prins.E bine?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

e bine sa fi curajos si tupeist

| TheAce a răspuns:

In ziua de azi trebuie sa stii sa te bagi in fata daca iti doresti ceva cu adevarat. Nu in sensul de a ''calca pe cadavre'', doamne fereste, ci cu sensul de a nu astepta pomana din cer. Ai nevoie de curaj pentru ca viata ii rasplateste pe cei indrazneti.

| positivity a răspuns:

Știi, dacă nu ești tupeist, viața își bate joc de tine. Am realizat şi eu acest lucru, pe propria persoană.
Iar a fi curajos, este foarte bine. Nu trebuie să fii un laş! Ești bărbat, tu trebuie să protejezi femeile, nu să te lași protejat de alții.
În mod normal, trebuie să fii băgăcios, curajos, şi foarte tupeist, însă mai există şi unele excepții!

| AtateaConditii a răspuns:

Normal ca e mai bine sa fii curajos, tupeist in sensul bun. Foarte bine ca ai prins curaj dar mai ai pana sa ajungi unde doresti. Incet incet o sa reusesti.

| MrAnderson a răspuns:

Salut

Nu exista o situatie de "mai bine". Cel mai bine e sa fii tu, sa nu-ti fortezi sau sa iti maschezi personalitatea.
E ideal sa fii intr-o stare de echilibru.
Timid si linistit cand trebuie, curajos cand simti ca e necesar.
Fiecare moment in viata necesita o adaptare, nu poti fi constant tot timpul.