| anonim_4396 a întrebat:

parintii mei sunt divortati si tata sta in alt oras si mama in valcea eu in ultima perioada m luat note proaste si tata zice ca vine luni dar maicamea stie de note dar el ma cearta si nu imi ma ia ipoene 7 va rog cu sa ma feresc sa nu vina la scoala

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Mai bine fii sincer cu el pentru ca oricum va afla. Vorbește sincer și deschis cu el și nu uita ca un răspuns blând îndepărtează furia.

| Username8346 a răspuns (pentru danay72):

Dar din a cincea ma feresc de el
de 1 an

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fugi la maica-ta daca te cearta si dupa sa vezi ce bun devine laughing
#AvantajeCandAiPArintiDivortati

| Mosotti a răspuns:

N-ai cum sa te feresti! Aia e, va veni la scoala.
Stai fara Iphone 7, aia este, si asa ai telefon care precis merge f bine, deci nu e mare pierdere.
Pune mana si invata si ia note bune, si o sa-ti ia ce vrei tu.

Solutia era dar asta mai rar se intampla, sa te ai bine cu dirigu si sa nu ii zica tatalui notele adevarate din catalog, dar nu esti tu in situatia asta. Si daca afla mai in colo taica-tu, sa zica dirigu ca pardon s-a uitat la alt elev si nu s-a prins, de i-a zis de note bune. Macar pana apuca sa-ti ia telefonul.