| Patrick20061997 a întrebat:

revin cu o întrebare o vecina in jur de 80 de ani și-a pierdut 2 copii unul acum 3 luni și unul Luni.Si ea ( mama la copii) este pe moarte și întrebare este următoarea de ce sau ce semnificație are de o striga tot timpul pe maicasa și stiga numai persoane moarte adică timp de 4 ore strigă non numai pe maicasa și toate rudele care toate sunt moarte DE CE?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Pentru ca durerea ei e prea mare si nu prea stie ce face sau chiar de stie asa isi ineaca durerea nu cu un motiv anume...

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca sufera si nu stie ce sa faca si unde sa se duca.
Nu-i nimic de inteles la strigatul femei asteia, doar o mare, foarte mare disperare!

Intamplarea face ca si mama mea sa fii trecut prin asemenea chin, ingropandu-si sotul, baiatul si ulterior fata. A rezistat saraca doar 6 luni dupa pierderea sora-mii si a picat la pat, murand in scurta vreme.
Si mama mea ii striga pe cei morti, pe cei dragi pierduti inaintea ei, durerea fiind prea mare sa-ti vezi copii morti si tu sa le supravietuiesti.