| Scuturici a întrebat:

Buna! Vecina care locuieste sub mine are ca soacra o vrajitoar si tot ii face vraji si unele fantome mai vin si pe la noi! Nu ma sperie nici o fantoma da m-am saturat sa tot avem musari... poate intr-o zi ramane una pe la noi!
Mama mea vrea sa cheme un preot.Nu zic ca nu este o idee buna dar pana vine el ce pot face sa nu mai vina? Eu am pulverizat niste agheazma la fiecare usa din casa inclusiv cea de la intrare si ma gandesc daca nu cumva am inrautatit situatia sau daca fantoma are ceva numai cu mine fiindca de la un timp am inceput sa vad persoane care sunt moarte... poate am ceva special ca in familia noastra este ceva: mama mea a auzit-o pe bunica ei cum o striga din bucatarie, unchiul meu a vazut-o vie pe soacra lui cand a murit, iar sora mea a auzit clopote in casa. Chiar ieri am auzit niste pasi asa ma harscaiti care veneau din bucatari si s-au oprit in fata usii mele, apoi dimineata mi-a spus mama mea ca deodata i s-a racit pielea nu mai putea vorbi si si-a facut cruce cu limba, s-a rugat si a plecat entitatea. Nu mai spun ca la tara cand ma mai joc ascunsa noapte vad in vie caini cu ochi rosii care dispar dupa ce ii vad, iar strabunica mea cand se ruga vedea sfinti pe pereti ca se uitau la ea. Si multe altele... Deci revenind la intrebare ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Dazzzie a răspuns:

Eu cred in fantome.
sau cel putin cred povestea ta. pentru ca este foarte adevarata...
pai sincer.eu in locul tau. as sta linistita nu m-as agita. si n-as face nimic care sa le agite pe fantome.
Te cred ca e destul de rau sa traiesti asa
...straight face
seara cand te culci. sa-ti spui si tu rugaciunea si dupa aia sa te rogi sa nu mai vina...
si daca tot mai vin. si ai momente de panica. adica. ce n-ai putea sa faci nimic fizic gen. sa lovesti si nu mai stiu eu ce. sa faci cruce cu limba. happy asa cum a facut si mama ta.
Si mie mi s`au intamplat chestii de genul. dar numai la tara. si cum eu ieseam mereu noaptea de pe la 8-9 pana la 3-4 dimineata. depinde. treceam prin tot satul cu amici. si chiar si prin cimitir. si recunosc ca au fost niste chestii destul de ciudate. m`am speriat putin pe loc. dar mi-am zis in gand. ca daca ma sperii e mai rau. cel mai bine e sa stau linistita. si totul va disparea...
Mda. pana vine preotul nu poti decat sa-ti spui rugaciunea. sa te rogi. si sa nu te panichezi.
sa`mi trimiti mesaj sa-mi spui ce s`a mai intamplatbig hug
funda?:*
Bafta>big grin

20 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Apucă-te de studiat lumea din jurul tău.
Acei "paşi" s-ar putea foarte bine să fie propagarea sunetului prin podea (studiază din ce sunt făcute podelele din clădirea în care locuieşte şi studiază proprietăţile materialului).
Un câine dacă nu e agresiv, deseori se sperie (mai ales noaptea). Şi-n plus, tuturor câinilor şi pisicilor le strălucesc ochii noaptea (unora le străluceşte cu o vagă noanţă de roşu). Prin urmare, tu vezi un câine care se sperie şi fuge. N-are treabă cu rugăciunile ci instinctul său îi spune să fugă.
Fac pariu că dacă te gândeşti vreo două zile, găseşti răspuns LOGIC şi cât se poate de material pentru toate "fenomenele" pe care tu le caracterizezi ca fiind fantome sau supranaturale.
În altă ordine de idei, cu cât crezi mai mult în astea, cu atât îţi vor face mai mult rău pentru că mintea umană are o capacitate uimitoare de a-şi face rău singură.
Salut.

| Alphawolf a răspuns:

Sa nu mai crezi in asa ceva! Daca te opresti sa crezi in fantome, asfel de musafiri(nedoriti si nepoftiti) nu te vor mai deranja!
Cand am fost copil am vazut pe dracu' in toata splendoarea lui, deoarece, credeam in asa ceva, dar apoi, odata cu trecerea timpului, am realizat ca superstitia si frica imi creaza imagini ireale. Acum nu mai pot crede in asa ceva.

| Razvan a răspuns:

Ai fantome? Trimite-le la mine
Intr-o zi de vara, m-am dus la un date cu o fantoma pentru ca langa mine este o casa bantuita. M-am imbracat frumos, n-am luat cruce dupa mine, nimic.Am intrat.Am salutat.Nimic.M-am asezat si am stat, am stat, am stat pana mi-a venit foame si am plecat
Mai si chiar vroiam sa vad una dar naoh go on

| DorelSudoru a răspuns:

Nu mai lua droage! Nu exista fantome sau entitati. Dai si mie adresa la vrajitoarea aia de vin fantomele laughing?

| YourDailyApple a răspuns:

Who you gonna call?
Ghost busters \dancing

| Pomar a răspuns:

Aberatii...nu exista asa ceva sunt foar in mintea ta...

Stefan
| Stefan a răspuns:

Eu nu cred in fantome, totusi nu pot sa ignor cele scrise de tine, ceva se intampla acolo.Singurul lucru care trebuie facut este sa chemi parintele de la biserica sa faca o aghiasma pentru indepartarea duhurilor rele.

| laurentiu a răspuns:

Nu ai nimerit aici cu intrebarea ta fiindca aici o sa auzi numai raspunsuri badjocoritoare si sfaturi de niciun folos, dar eu inteleg prin ce treci!
exista spiritele, asa zise numite fantome iar cei care nu cred sunt necredinciosi care ei nu cred nimic.

ca sa scapi de ele trebuie ca tu sa te intorci la Dumnezeu, fiindca o oaie ratacita din turma da peste tot felul de necazuri si este extrem de vulnerabila, dar cand oaia e la adapost turma este ocrotita de pastor si pastorul este Isus Cristos!

| Scuturici explică:

Vreau raspunsuri care sa ma ajute...nu cred ca v-ar place sa traiti asa ceva straight face

| veronica a răspuns:

Daca nu crezi nu exista incearca sa gasesti un logic raspuns la fiecare lucru care ti-se intampla tot e in capul omului daca gasesti raspuns logic nu o sa iti mai fie frica si nu trebuie sa crezi in fantome indiferent de orice iti zice oricine.

| Georgelxxel a răspuns:

Imbata-te. Sincer cred ca e cea mai buna solutie

| StefanS a răspuns:

Poti tu sa il chemi pe parinte ca nu are ce face. Singura modalitate ii sa iei un pistol si sa ii pui un glont la aia in cap.
Hai sa fim seriosi. Fantome?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai alta alegere decit sa mergi la N. A. S. A., ei te pot indruma pe calea cea buna si trebuie sa mergi cit mai repede ca sa nu ajungi in faza in care o sa auzi niste voci ca iti poruncesti sa faci unele lucruri imorale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cum de ai ales sa crezi in fantome si vise si aparitii rele? si nu crezi in Dumnezeu in sfinti si in puterea rugaciunii? fiindca credinta este o arma tare si Iisus Hristos este un adapost puternic.si nici iadul cu toti demonii lui nu-ti pot face vreun rau la adaposturl credintei si a rugaciunii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vorbesti serios, nu exista decit doua posibilitati. Ori fumati iarba in familia aia, ori sinteti schizofrenici. Nu stii tu ce-i aia, dar mergeti cu totii la medic, o sa va trateze, sint medicamente care va scapa de halucinatiiwinking

| тøхх a răspuns:

Vorba lui Georgexxel laughing Imbata-te. smugsmug Am glumit. Mmm. Exista` yvan sa stii.winking Si iti poate face multe.Soacra-sa face farmece. Ce sa spun? Asteapta si tu preotul pana la urma.

| Alberto_8291 a răspuns:

Ai rezolvat problema pana la urma?

| Scuturici explică (pentru Alberto_8291):

Intr-un fel...Ea s-a mutat, au incetat pentru un timp, apoi iar s-au intamplat. Oricum toate-s legate de mine, da-i fain ca toti cred ca inventez doar ca sa ma aflu in treaba rolling on the floor Ma rog...Acum nu ma mai sperii atat de tare happy

| prest a răspuns:

Nu te baga la asa ceva e periculos.

| yvan a răspuns:

Nu crede in fantome, e mai bine sa stii ca nu exista, e o forma de energie care nu iti poate dauna cu nimic.