| Chiriac_Andrei_1995 a întrebat:

(si Hristos a inviat)
zilele astea merg sa cunosc parintii iubitei mele.m-au invitat la ei acasa..problema este ca nu stiu despre ce sa vorbesc cu ei... daca ma puteti ajuta cu cateva ideei...!

Răspuns Câştigător
| mazzylazzy a răspuns:

Buna! Prima impresie conteaza destul de mult, indiferent despre cine e vorba, asa ca cel mai important este sa fi tu insuti, sa nu incerci sa fi mai mult decat esti. in general cand vrem sa facem o prima impresie buna ne impingem singuri de la spate si fortam mult lucrurile(incercam sa aratam ca suntem intr un anumit fel sau vorbim despre subiecte de care in mod obisnuit nu suntem interesati. de exemplu fetele poate spun ca adora fotbalul dar numai de dragul de a face o impresie buna iubitului care practica acest sport, si sunt multe alte situatii de genul acesta), vorbeste natural, din suflet, cu degajament, in nici un caz sa nu folosesti injuraturi in vocabular, si sa nu vorbesti "porcos" la adresa fetelor sau asa. Le spui ca esti incantat de cunostiinta si te bucuri ca s-a ajuns la acest pas in relatia voastra.happy In rest aranjat, cu haine elegante, nu neaparat costum, dar nici trening, cat de cat decent..si totul este perfect. happyMulta bafta iti doresc!