| AnDrIcI a întrebat:

sper sa nu va plictisesc. Voi incepe asa: Am 13 ani si 2 luni, sunt baiat, si am inaltimea de 1, 50 m. Ceea ce ma deranjeaza e ca absolut toti colegii mei s-au dezvoltat mai mult, sunt mai inalti ca mine, si parca mereu cand stau cu ei, nu ma simt deloc bine in propriul corp, ma simt foarte rusinat. Nu stiu, din ce cauze toti, chiar si fetele, au ajuns mai inalti ca mine? Practic extrem de mult sport, tenis de camp, fotbal, mai fac si tractiuni, flotari, etc. Se poate face ceva in privinta asta? Am auzit si eu de multe ori ca fiecare are 'procesul' lui de dezvoltare, dar parca nu mai suport, sunt singurul 'micut'. Va rog, daca ma puteti ajuta cu ceva, orice, astept cu mare drag raspunsurile voastre. Multumesc!

2 răspunsuri:
| xrapalexx a răspuns:

Nu esti inca la pubertate, probabil!

| FazzaNica a răspuns:

Nu te deranja in clasa noastra era de asemenia un baiat mai putin dezvoltat, micut, slab asa fusesera mereu dar mai apoi s-a dezvoltat intr-o singura vara si i-a ajuns pe ceilalti din urama, mai fa un pic de sport, Sper sa fie tot OK happy