| alexionut98 a întrebat:

spuneti-mi si mie va rog ce lactate, fructe si legume imi intaresc masa musculara si ma ajuta sa nu ma ingras

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Fructe si legume pentru masa musculara? de cand?

Pentru muschi : carne ( piept de pui, piept de curcan, vita, peste, etc. ), branza, oua. Si lapte, dar asta are doar 3.2 % proteine

Ca sa-ti faci o idee, fructele au cam 0.1 % proteine pe cand branza poate avea si 27 %.

| alexionut98 explică (pentru Cosmin86):

Bine mersi

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexionut98):

Cu placere, si ca sa nu te ingrasi ai grija cum le consumi, carnea sa fie fiarte sau pe gratar, orezul sa fie fiert, etc.

Si doar carne slaba ( piept de pui dezosat, piept de curcan, somon, branza degresata, etc. )

E ok sa bagi si fructe + legume, dar nu astea sunt principalul cand vrei muschi.