| Geo567 a întrebat:

Spuneti-mi si mie, va rog ce ore se fac de la orice profil sunteti voi, (mate-info, filo, pedagogic, etc.) si cate ore de materia x se fac pe saptamana.

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Stiinte sociale.
Materie - Ore pe saptamana
Roamana 4
Istorie 4 (vezi ca in a12-a o sa chiar 6)
Franceza 2
(materia pe an adica logica, psihologie, sociologie, economie) 2 ore pe saptamana.
Matematica 2
Geografie 2
Biologie 1 fizica 2, chimie 2 (in clasa a11-a si a12-a, nu le mai faci).
Engleza 3.
Muzica /desen. 1
T.I.C 2
Sport 1/2 (depinde de an).
Religie 1.
(posibil sa mai fi ratat o materie sau 2). Nu iti pot zice cu exactitate deoarece numarul de ore difera in functie de an. Intr-un an faci mai multe, in altul faci mai putine, la alta materie 2 ani faci, 2 ani nu mai faci. Dar asa este in mare parte.

4 răspunsuri:
| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Eu sunt pe mecanic:
vreo 4 de mate si romana (3 de mate acum ca sunt intr-a 11-a), 2 ore franceza, 1 biologie (pana intr-a 11-a). Nu facem desen sau muzica, asta este bine, dar in schimba avem din ce in ce mai multe ore de modul pe an ce trece. Acestea sunt de exemplu:
M1: Organe de masini
M2: Desen de ansamblu
M3: Practica in atelier
etc. (te-ai prins tu)
...si in plus mai avem si cateva saptamani bonus la sfarist de an scolar de practica.

| Geo567 explică:

Mulțumesc tuturor, chiar m-au ajutat raspunsurile! happy

| lostgirl07 a răspuns:

Buna. eu sunt pe stiinte naturale. Numarul de ore depinde de an. in a 9 de exemplu aveam 4 de mate, 4 romana, 2 bio, 2 chimie, 3 fizica desen muzica sport logica... in general materiile de la stiinte si mate-info sunt cam aceleasi. modificari apar in clasa a 11-a unde cei de la stiinte au 4 de mate, romana, fizica, 3 bio, 2 chimie, sport dirigentie economie doar o ora. Iar cei de la mate-info au 5 ore de mate, 7 de info si probabil una sau doua de bio chimie fizica. sper ca te ajuta

| xDarkWorld a răspuns:

Salut,mai intai, ar trebui sa stii ca profilele sunt impartite in UMAN (stiinte sociale, filologie)si REAL(stiinte ale naturii, mate info)
Eu sunt stiinte ale naturii.Aici ne axam pe mate, chimie, bio, romana.Ai 4 ore de mate pe saptamana, intre 2-3 de fizica si chimie, si 3 de romana, parca.Ideea e ca alterneaza de la un an la altul, apoi se iau in calcul si optionalele.Nu mai stiu exact cate ore faceam intr-a 9a, a 10. dar acum(a12a),cu tot cu optionale, am 4 de mate, 4 de romana, 3 chimie, 3 fizica, 4 bio.
Bacul se da la romana, mate si de ales intre chimie, fizica, bio
Sper ca te-am ajutat sa-ti faci o idee, multa bafta!