| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog si mie ce pot sa vorbesc cu o fata pe Facebook si in viata reala? Adica tot timpul ea deschide un subiect, iar eu doar il extind si nu stiu cum sa mai raspund. Ce lucruri interesante as putea vorbi cu ea?

3 răspunsuri:
| ZeKaCSS a răspuns:

Ce-ar fi mai bine sa deschizi tu subiecte sa iti vorbeasca ea mai mult, ele vor sa ne domine pana la ultima noastra rasuflare. Ia atitudine si intreab-o ce a facut azi, ieri, alartaieri, ce are de gand, etc. Si daca tot te intraba si te blochezi la un moment dat, vorbiti de politica, crede-ma la mine a functionatlaughing

| CristyRafael a răspuns:

Ai putea sa o întrebi de teme (ele sunt foarte profitoare), de orele pe care le are în ziua următoare, povestește și ce seai întâmplă pe la tine in clasa, bârfe (toți ne pricepem) etc

| rockpad a răspuns:

Uite 2 link-uri utile
thematinggrounds.com
https://www.globalseducer.com/......ng-creepy/
am o rugaminte catre comunitate. Nu mai dati sfaturi punctuale pentru ca nu functioneaza "fii haios, amuzant, intreab-o ce pasiuni are etc.". Serios nu funtioneaza, iar cel ce intreaba poate nu stie ce cere. Cel mai probabil cere un ghid pas cu pas, in ordine. Aaaaa da de ce nu funtioneaza sfaturi punctuale in interactiuni cu scop romantic? Pentru ca atractia e construita urmand niste pasi intr-o ordine, nu facand ce pasi vrei cand vrei.