| anonim_4396 a întrebat:

știți locuri unde m-aș putea duce pentru tongue splitting, bifurcarea limbii, despicarea limbii, tăierea limbii, limbă de şarpe. orice denumire ar avea, daca ştiţi, îmi puteţi spune vârsta minimă şi preţul. În general, m-ar interesa doar locul unde pot face asta.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai intai, poti incerca la psihiatrie, sunt sigura ca te pot ajuta ei!

Răspuns utilizator avertizat
| alin131 a răspuns:

Mai bine opreste-te.

Iti va fi greu sa mananci, sa te intelegi cu ceilalti, sa vorbesti, sa o refaci nu se mai pune problema pentru ca nu te mai coase, o gramada de minusuri si nici un plus.

Ramai asa cum te-a facut Dumnezeu, e cel mai bine asa.

Iisus Hristos te iubeste.

| Puyasigeorgehora a răspuns (pentru alin131):

Realizezi ca:
-O sa pot manca orice dupa aproximativ 2 saptamani,
-limba se regenereaza repede, cum toata lumea se adapteaza, voi incepe sa vorbesc ca si inainte
-Asta nu o poti coase, pe ea o vindeci daca vrei sa iti revina la normal.
Pe scurt, n-ai nicio contra, iar plusul meu este faptul ca am pus intrebarea.
PS: Si eu l-as iubi pe el daca mi-ar arata un semn mic care sa ma faca fericit

| alin131 a răspuns (pentru Puyasigeorgehora):

Roaga-l pe Iisus Hristos sa te ajute cu ce ai nevoie.

Ne iubeste pe toti si este langa noi chiar si atunci cand nu vedem.

Si cand suntem suparati, si cand avem probleme, si atunci cand nu mai vedem rezolvare si spunem 'Doamne ajuta-ma' si rezolvam pentru ca da, ne aude, ne vede, si ne ajuta chiar daca suntem in pacate adanciti.

Cere-I si te va ajuta!

| Puyasigeorgehora a răspuns (pentru alin131):

I-am cerut ceva timp. Bunica mea este foarte religioasa, pe la inceputul verii 2015, am inceput sa merg la biserica impreuna cu ea de cate ori puteam, ma duceam la morti cu ea, pelerinaje si multe altele. La sfarsitul acestei veri, 2017, m-am oprit, n-am mai mers asa de des, pana cand n-am mai fost deloc. Mi-am dat seama ca El n-o sa-mi aduca fericirea pe care o vreau (Prin fericire ma refer la prieteni, sanatate tuturor si sa invat bine, in niciun caz nu ma rugam pentru lucruri materiale, eu deja invatam bine si inainte, dar totusi ma rugam, sanatatea a venit, intr-un fel... dar prietenii niciodata)

Atunci mi-am dat seama ca fericirea va veni doar din faptele mele. Asa m-am gandit la asta, ceva ce ma va face fericit.
In plus, din cate imi amintesc, Biblia nu spune nimic despre modificarile estetice in mod direct. Doar faptul ca Dumnezeu ne-a creat fiind fapturi minunate.
Restul pot sa ma accepte, chiar daca "restul" nu prea exista in viata mea...
Acum mi-am schimbat viziunea catre Dumnezeu si Fiul, i-am lasat pe credinciosii ortodocsi cu Al lor. Nu mai apartin niciunei religii

| alin131 a răspuns (pentru Puyasigeorgehora):

Daca l-ai rugat pe Hristos sa iti auca in viata ta prieteni si inca nu ti-a adus inseamna ca nu te ajuta?

Daca iti aducea 100 de prieteni care la greu plecau de langa tine era bine?

Gandurile noastre nu sunt ca gandurile lui Dumnezeu.

Poate mai dureaza pana cand iti va da prieteni adevarati care nu te vor lasa niciodata!

Sau poate doar unul, sau poate ti-a trimis si tu l-ai dat la o parte si iti trimite altul...

Nu stim noi cum lucreaza Dumnezeu, dar de cate ori ai fost cu bunica ta sau de cate ori ye-ai rugat, te-ai rugat su sufletul deschis incat sa plangi fara sa te opresti cand te rogi?

Poate ca iti trebuie doar 3 minute sa te rogi dar cu sufletul deschis.

Daca i-ai iertat pe toti care ti-au facut rau, daca nu critici pe nimeni si vezi in fiecare om lucrarea lui Dumnezeu asa cum esti si tu si eu si el ai ea si ei esti pe drumul cel bun.

Hristos e cu noi si cand pacatuim si ca sa iti dai seama cat de mult ne iubeste Dumnezru si-a dat unicul fiu ca noi oamenii sa il batjocorim, sa il biciuim, sa il infometam si sa il rastignim ca El sa moara aici pe pamant cu bratele deschise pe cruce ca sa mearga in Rai si sade de-a dreapta Tatalui si ne asteapta sa ne ierte, in viata asta aici pe pamant sa ii dam pacatele noastre, sa ii cerem iertare, sa ne ierte de toate gresalele noastre si pacatele si sa ne primeasca in Rai.

Hristos a biruit lumea cu iubire atat de mare incat noi nu o intelegem. Nu a avut pacate (zero pacate), si totusi noi oamenii de la inceputul lumii si pana la sfarsit nu exista unul sau una cu zero pacate...

Si totusi mergem foarte multi in Rai pentru ca Iisus nu degeaba a lasat sa ii curga sangele pe cruce ci ca sa ne spele noua pacatele.

| Puyasigeorgehora a răspuns (pentru alin131):

Serile grele, înainte să mă culc, când îmi spuneam câteva rugăciuni mi se întâmplă să lăcrimeze fără să știu de ce. Dar astea sunt cu totul alte discuții. Probabil ca El m-a luminat atât de mult încât m-a facut să realizez ca nu a fost așa de important.

| alin131 a răspuns (pentru Puyasigeorgehora):

Dumnezeu te iubeste si nu te lasa. O sa vezi mai tarziu.