| ToffyNR1 a întrebat:

Stiti unde pot vedea ce comentarii trebuie invatate la limba romana pentru bac?

3 răspunsuri:
| HaHaGirl a răspuns:

Iti poate pica orice la bac,nu ai de unde sa stii, trebuie sa exersezi tu facand comentarii pe opere la prima vedere, n-ai cum sa inveti comentariile la atatea opere, in general se dau opere de scriitori importanti, eu l-am dat acum 2 ani si a fost usor am avut Caragiale, Petrescu si Sorescu, astea nu-s asa grele ce e mai greu este sa scrii ceva pe loc o descriere, cum a fost anul asta, in 2011 a fost cu, cunoasterea de sine, si vad ca de atunci se tot dau din astea plecand de la propria persoana, succes la invatat! si sa iei bacul

| ToffyNR1 explică (pentru HaHaGirl):

Voiam sa stiu ce comentarii trebuie invatate, pentru al 3-lea subiect.Pentru ca stiam ca nu toate comentariile care le facem noi in timpul anilor de liceu se dau.Si stiu ca am subiecte in care am text la prima vedere; Si multumesc pentru urari! smug

| HaHaGirl a răspuns (pentru ToffyNR1):

laughing si cuplacere si e foarte bine ca stii,asa este nu se da ce se face pe parcursul anilor,dar ca sa veezi daca stii trebuie sa iei tu o poezie sau ceva si sa faci un comentariu,numai prin exercitiu poti reusi,mai ales daca ai o prof/a de romana care habar nu are ce e cu ea/el,trebuie sa inveti singur/a,incearca de mai multe ori si crede-ma,vei reusi,nu sunt atat de grele,mai greu este sa argumentezi ceva ca opera apartine genului liric sau fabula sau astea,mie de asta mi-a fost frica, si daca vrei sa-ti dau un sfat ti-l dau gratis, nu te stresa prea tare nu te gandi foarte mult la asta, pentru ca daca inveti si esti stresat/a vei constata in ziua examenului ca NU STII NIMIC, fii relaxat/a nu te agita invata cu calm si fara graba happy