| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am baut o sticla de vin cu 10% vol. alc si ma simt destul de ametit, nu exagerat, dar putin ma simt, e normal? am 14 ani si nu prea beau alcool deloc.NU incepeti cu d-astea ca nu i bine, am mentionat ca beau foarte rar de tot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Februar30 a răspuns:

Normal sa te ameteasca, ca e vin, doar nu e bere blonda. Si aia ameteste, dar ceva mai greu.
Depinde si timpul in care l-ai baut. Cantitate mica in timp scurt - ameteala, eventual greata.

24 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La varsta asta deja incepi cu bautura? O sa fie vai de tine.

| StefanFlorea a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu stii sa citesti?, am spus ca pun gura foarte foarte rar, si dependenta de alcool apare in timp, nu ca pui gura o data la luna

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Normal sa nu te simti ametit sau normal sa te simti thinking

| Catrice a răspuns:

Ești slab daca de la atâta lucru te amețeștihee hee

| StefanFlorea a răspuns (pentru Catrice):

N am mancat nimic si am baut destul de repede

| Fatamuntilor a răspuns:

O sticla de vin de 750 ml mult si pentru un adult, cu atat mai mult pentru un tanar de 14 ani neobisnuit cu alcoolul.
e NORMAL sa te simti ametit.
Tine de tine daca vei mai mai bea pe viitor!

| StefanFlorea a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ms de raspuns, apreciez bro!

| LPCTSTR a răspuns:

Lol, omule, cum poti sa bagi in tine o sticla de vin si apoi sa te mai intrebi si de ce ai ameteli?
Daca-mi zici sa nu incep "cu d-astea ca nu i bine", inseamna ca esti relativ constient ca-ti dauneaza si ca degaba ne intrebi pe noi... dar tu nu inca te-ai prins la faza cu "degaba ne intrebi pe noi".

| StefanFlorea a răspuns (pentru LPCTSTR):

Bro, am mentionat ca abia pun gura pe alcool ca nu-mi place, a fost mai mult o prosteala de a mea si totusi 750 ml sa ameteasca?

| LPCTSTR a răspuns (pentru StefanFlorea):

Pe mine m-au ametit 250ml de cidru cu 5% alcool, impreuna cu o bere cu 4%, deci nu-i nimic wow.

| StefanFlorea a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ti as da si tie funda, dar nu pot da la 2, oricum multumesc mult de raspuns. Si mai spun o data ca nu-mi place alcoolul, stiu ca nu i bine la 14 ani, doar am incercat din curiozitate

| LPCTSTR a răspuns (pentru StefanFlorea):

Hai ca nici ~o sticla laughing

| raMLesS a răspuns (pentru LPCTSTR):

Eu la 14 ani nici nu descoperisem apa si beam lapte cu biberonul, iar astia beau vin... Generaţiile astea noi sunt incredibile

| StefanFlorea a răspuns (pentru raMLesS):

De cand n am voie sa pun gura deloc?

| StefanFlorea a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ce vrei sa zici?

| LPCTSTR a răspuns (pentru StefanFlorea):

Ca habar n-am cum ai reusit sa bei atat vin din "pura" nestiinta si curiozitate.

| StefanFlorea a răspuns (pentru LPCTSTR):

Pai bro, sunt 3 pahare... nu 10

| LPCTSTR a răspuns (pentru StefanFlorea):

Pai, in detrimentul locatiei tale, 3 pahare au alta influenta decat in locatia mea, "we shall never find out".

| StefanFlorea a răspuns (pentru LPCTSTR):

M am simtit putin ametit, nu exagerat si oricum nu mai pun gura ca nu mi o placut, prefer cafeaua

| LPCTSTR a răspuns (pentru StefanFlorea):

"Sa speram."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sticlă?! Wow!
Dintr-o dusca?

| StefanFlorea a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici chiar dintr o dusca

| StefanFlorea a răspuns:

Si mentinez ca n am baut o chiar pe toata, dar n am mancat nimic cand am baut o

| StefanFlorea a răspuns:

1 mama nu bea, 2 tata nu baga la pacanele si 3 eu am baut si am si mentionat ca nu prea beau deloc, ce e greu sa intelegi