| anonim_4396 a întrebat:

Sunt a 8a si pe primul semestru am avut media 7 la tehnologie, si pe al doilea am media 3. E singura materie unde am o situatie asa de grava, ce pot sa patesc? Va rog sa ma ajutati...multumesc

4 răspunsuri:
| iusy98 a răspuns:

Nu patesti nimic deoarece treci cu 5

| CristinaMariaGG a răspuns:

Nimic! Pentru ca media anuala va iesi 5. 7+3=10:2=5. nu vei ramane corijent daca asta te ingrijora! Ai grija pe viitor sa nu iti mai iasa 3 laughingmai ales pe primul semestru.

| MarvelStars28 a răspuns (pentru CristinaMariaGG):

Multumesc de sfat, dar mi-a iesit 3 pe al doilea semestru laughing pe primul mi-a iesit 7. Si asta pentru ca este o profesoara retardata

| Cascavalus a răspuns:

Nu poti sa patesti nimic... Ai media pe ambele semestre 5 deci e de trecere.