| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, 16 ani iar problema este ca arat prea tanar, cam de 13 ani. Ce pot face sa imbatranesc tenul mai mult? Va rog frumos, nu ma mai suport deloc. Am vocea groasa(asta ma incanta), dar stiind ca am fata asta de copil ma termina. Nu am nici barba, daca as avea putina barba ar fi mai ok. Va rog spuneti-mi ce pot sa fac sa imbatranesc mai repede in afara de fumat.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti face nimic
Ăsta este ritmul tau de dezvoltare!
Poate ai un ritm mai lent
E posibil ca peste cativa ani sa arati mai matur, trebuie sa ai rabdare
Nu te apuca sa faci cine stie ce tratamente sau sa iei cine stie ce pastile pentru ca ti-ar putea distruge sanatatea!

| Madesz a răspuns:

Esti normal la cap? Cum sa vrei sa arati mai batran? Ai toti anii, frate, nu te grabi, daca asa arati momentan, e ok, dude.

| Biee19 a răspuns:

Nu prea ai avea ce să faci în privința asta... însă încearcă să faci un sport, poate te va ajuta oarecum.^^

| Dervbt a răspuns (pentru Biee19):

Sa imbatranesti prin sport? Suna cam ciudat, avand in vedere ca se zice ca ramai tanar facand sport.

| AngelOfSoul a răspuns:

Iti spun parerea mea personala:cand eram de varsta ta imi doream sa imi creasca barba, sa arat mai matur ca cei din jurul meu(adultii) sa ma ia in serios.Au trecut ceva ani si mi-a crescut si barba si am inceput sa urasc sa ma barbieresc.Acum la 31 de ani nu ai idee cat de mult imi doresc sa am varsta ta din nou si sa arat si sa fiu ca un adolescent/copil. Sfatul meu e sa nu te prea preocupe infatisarea ta, sa fi multumit de felul cum arati mereu, pentru ca odata cu avansarea in varsta nu o sa aiba nici o valoare faptul ca arati prea tanar sau prea batran.Traieste adolescenta asa cum esti si fa amintiri frumoase, asta e tot ce conteaza, nu aspectul

| Dervbt a răspuns (pentru AngelOfSoul):

E neplacut sa arati mai tanar ca unele fete de varsta ta. Asta e tot ce ma deranjeaza. Sunt constient de ceea ce imi spuneti dvs si va dau dreptate, dar dureaza prea mult.