| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Sunt baiat am 18 ani impliniti in decembrie, iar intrebarea mea este daca mai am sanse sa cresc in inaltime.
Am 168cm, tata este inalt are 180cm, iar mama 165. In ultimii ani nu am mai crescut deloc deloc. Ce spuneti?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai șanse mici.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca nu ai mai crescut, raspunsul e nu. Unele persoane se inalta si pana la 21 de ani, insa nu cu mult, cu doar cativa mm sau cm, deoarece dezvoltarea reala se intampla pana la 18 ani inclusiv.

| sammie a răspuns:

De obicei băieții cresc până la 18 ani ( în înălțime ) și fetele până la 15-16.