| Andrei277 a întrebat:

sunt baiat, si am 0 self esteem ma simt hopeless uneori, mereu am fost asa, cum as putea sa am mai multa incredere in mine?

1 răspuns:
| seth2016 a răspuns:

1. Pentru un self esteem boost niste iubire de sine nu strica: ocupa-te de cum arati, cum te imbraci, fa ce-ti place, fa o lista cu ce-ti place la tine si ce le place altora la tine, fa-ti ordine in camera, apuca-te de un sport, fa lumea mai buna si ajuta pe cineva.

2. Viseaza cu ochii deschisi, de exemplu la viitorul tau. Visul cu ochii deschisi activeaza partea din creier responsabila cu optimismul si speranta.