| ana_8575 a întrebat:

Ce as putea sa fac sa am mai multa incredere in mine? Mereu am impresia ca nimeni nu ma place (chiar daca cei din jur imi spun ca nu am motive sa cred asta) iar daca un baiat imi spune ca sunt frumoasa sau ca vrea sa fie cu mine am impresia ca isi bate joc de mine...

3 răspunsuri:
| Metempsihoza a răspuns:

Pai seara inainte de culcare repeta-ti "Sunt grozava!" sau ce ai vrea tu si cu timpul o sa-ti intre in cap. Stii, totul tine de programare, sunt oameni care isi propun sa moara la o anumita data, tot repeta asta, si chiar se intampla, sau daca iti propui sa iei o anumita nota, repeti pana iti intra in cap si chiar iei big grin Nu spun prostii, la mine la scoala profii mai abordeaza si subiecte din astea cand nu au cine stie ce de predatbig grin

| dedfgv a răspuns:

Incerac sa stai in fata oglinzi sa sa iti descoperi toate calitatiel si toate defectele...scriele pe o hartie si incerca sa transformi fiecare defect intr-o calitatehappy

e adevarat ca in ziua de azi nu prea mai poti avea incredete in cineva care iti spune ca te iubeste sau ca esti frumoasa deoarece multi baieti vor sa se joace cu sentimentele noastre
dar gandeste-te ca poate totusi are dreptate si tu intr-adevar esti frumoasa

nu mai fii asa de negativista happy

| ashby a răspuns:

Salut! happy Pai in primul rand, simplul fapt ca ai recunoscut ca nu o duci bine cu increderea in sine e un inceput promitator.Ar fi o gramada de sfaturi aici, dar propunerea mea e sa afli sfaturile direct de la un specialist - "Cei sase stalpi ai increderii de sine" de Nathaniel Branden.Iti garantez ca o sa te ajute foarte mult, si in acelasi timp este si o carte interesanta.