| Hellobuna a întrebat:

Salut TPU.
Sunt băiat și am 14 ani.
Acum 2 zile, tata, m-a învățat cum sa îmi rad parul de pe fața.
Experienta interesantă, pot confirma.
Dar cum eu am început sa fac mai des sport, am observat ca începeam sa transpir "acolo jos" așadar fără sa ma informez, am decis sa ma rad și acolo.
M-am ras, fără nici o problema dar totuși încă ma gândesc dacă ce am făcut a fost corect sau dacă chiar exista bărbați care fac asta.
Este jenant sa spun asta altcuiva asa ca am decis sa scriu pe TPU.
Credeți că am făcut ce trebuie? Credeți că este normal sa fac asta la vârsta de 14 ani?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa te epilezi, oriunde, nu e nimic anormal sau normal. Fiecare face ce vrea cu corpul lui. Sper doar ca nu ai folosit tot lama ca o sa te apuce niste mancarimi cand sa creasca... macar sa stii de la ce e

| Hellobuna explică (pentru suntserios):

Fix lama am folosit... :0

| Hellobuna explică (pentru suntserios):

Ghici ce, tocmai am observa niște puncte roșii unde m-am ras?
Doamnele, prost sunt

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai făcut nimic greșit.Totuși acel păr are un rol de protecție a zonei. Dacă nu este prea lung, este preferabil să îl lași.

| Ilovedinero a răspuns:

Fiecare face ce vrea insa iti spun sincer, niciunei fete nu ii place un penis de zici ca e padurea tropicala, se aduna ff multi microbi din urina si sperma si chiar daca te speli zilnic parul din zona pubiana tot va contine milioane de bacterii

| Analex17 a răspuns:

E de preferat sa te epilezi acolo. Eu prefer cu masina la cateva zile cand incepe sa creasca.