| Anonim693748285916472 a întrebat:

Sunt baiat si am o problema cu mama
Ea vrea sa ma tund mereu scurt etc ca spune ca este indecenta
Toti baietii din clasa mea au paul lasat cum au vrut ei si doar la mine e mama comunista
Vreau sa stiu cum o conving sa imi las parul cum vreau eu(nu vreau plete sau din astea)
Repede va rog! maine ma tundd

1 răspuns:
| AdrianaLacan a răspuns:

Hey, Poate esti prea mofturos si incapatanat si tu. Poate daca ii spui ca ti-ai dori si tu o anumita "freza" pentru ca asa e la moda si ca altfel rad/te marginalizeaza colegii o sa inteleaga, dar toata discutia trebuie sa fie pe un ton prietenos, nu ca o impunere, cum imi imaginez ca ai facut-o pana acum. Daca nu intelege, faceti un deal: spune-i ca daca te lasa sa te tunzi cum vrei, o sa faci ceva in schimb (duci gunoiul timp de o luna la ghena, sau alte treburi gospodaresti care le poti face). Cauta pe internet coafura pe care ai vrea sa o ai, arata-i si ei si spune-i ca daca nu o porti si tu acum, peste ceva timp nu se va mai purta... NU ii mai reprosa ca este comunista sau cine stie cum! E mama ta care te-a crescut cat de bine a putut si iti vrea binele tot timpul! Daca nu te lasa poate ar trebui sa te intrebi daca nu tu esti cauza din care nu te lasa?!winking bafta!