| Andrei202 a întrebat:

sunt baiat, si de curand voi avea balul bobocilor la mine in liceu care va fi bineinteles intr-un club, si as vrea daca stiti si puteti sa imi dati si mie niste sfaturi cum sa dansez si eu in club, nu vreau sa fiu mare talent, insa sa ma misc cat de cat bine, imi puteti arata niste filmulete utile pe youtube? foarte bine mi-ar prinde unul in romana, ceva cu dansuri in club ca sa pot prinde si eu niste miscari. si daca se poate si niste miscari cand stau cu o fata tongue sa nu par un ratat care nu stie ce sa faca, niste miscari care le faci cu fetele pe anumite melodii stiti voi.
Stiu ca dansul vine de la sine insa eu nu vreau de la sine, vreau sa invat niste miscari frumoase in club, sa ma distrez, am cautat mai multe si pe yt si aici, nu se pune problema ca n-am cautat, mersi mult de tot, dau FUNDA celui care ma ajuta.

4 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Dansul vine de la sine? Am participat şi eu la balul bobocilor pe vremea mea. Nu am dansat în viaţa mea şi nişte colegi m-au tras lângă ei pentru că se dansa în grup. Atunci, era melodia ''Loca People'' care era foarte populară. Îţi spun sincer că am călcat pe toată lumea care dansa mai aproape de mine. Desigur, m-am retras şi m-am aşezat la o masă. Cred că m-au înjurat de toţi sfinţii şi nu m-au uitat nici astăzi.
Acum, este la modă dansul ''frecuş'', unde toţi se freacă între ei, băieţi şi fete. Mă bucur că am prins vremea când exista puţină decenţă.
Dacă stau şi mă gândesc mai bine, cred că din acest motiv fac băşici de la aproape tot ce port în picioare.
Roagă pe cineva care ştie să danseze, sigur o să înveţi ceva.

| T0T a răspuns:

Poti sa dansezi si fara miscari frumoase. Mai bine lasi impresia la o parte. Eu la balul bobocilor habar nu aveam sa dansez dar am facut-o. Habar nu am sa dansez dar am facut un duel cu unu pe Hip-Hop, si m-a facut praf. Habar nu am sa dansez si au venit niste fete sa danseze cu mine.
Concluiza, lasa impresia.

| Diurpaneus a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=DN2iMm9V8e4, fii natural si ca baiat nu te misca prea mult, sfatu meu :))

| Andrei202 explică:

Ok dar intrebarea mea este alta, nu ce au facut altii, si nu sa las impresia, am specificat ca vreau miscari de dans / stiluri pentru club nu sfaturi pentru bal big grin