| PDF a întrebat:

sunt in clasa a-11-a la stiinte ale naturii si a venit vremea sa ma decid la ce facultate sa dau dupa terminarea liceului. Eu as opta intre facultatea de inginerie mecanica si facultatea de informatiaca, intrebarea mea este: Care facultate e mai buna si care necesita mai mult de invatat si ce pot deveni dupa ce as termina una dintre ele?

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asa am fost si eu. In clasa a 11 am vrut medicina. In clasa a 12 mi-am dat seama ca nu e de mine.
Asa ca am ales sa merg pe matematica.
La inginerie mecania nu e chiar greu. Dar si acolo trebuie sa inveti. La informatica iti dai seama ca iti trebuie informatica si cum stiu ca la stiinte ale naturii nu se prea face, decat intr-a 9 si a 10 am facut, zic sa nu alegi asta.
Eu insa sunt la electronica si telecomunicatii. Si pot sa spun ca este foarte bine aici si merita.