| CosmyCool a întrebat:

as dori sa va cer cateva pareri in legatura cu Facultatea de Mecanica din Timisoara si cea de Stiinte ale Comunicarii.
Eu personal as opta pentru cea de mecanica dar intrebarea ar fi cam cat de grea este pentru ca eu cu matematica nu stau chiar atat de bine, nu sunt foarte bun la maematica dar as vrea sa intru la sectia de inginerie in sudura deoarece chiar ma atrage acest domeniu plus ca le si am cat de cat cu practica.
Cat despre Facultatea de Stiinte ale Comunicarii aici am vazut ca se cere si 2 limbi straine iar la capitolul acesta pot spune ca sunt varza.Cu engleza oricum vreau sa ma duc la pregatire inca de acum si am foarte mare ambitie sa invat nu pentru aceasta facultate ci pentru mine personal.
Insa daca aleg aceasta facultate nu as fi atras deloc de franceza,pur si simplu nu imi place.
Poate gasesc pe cineva aici care a terminat o astfel de facultate si ma poate indruma spre alegerea potrivita pentru mine deoarece oscilez intre cele doua optiuni.
Ar fi o solutie sa ma inscriu la ambele, sa le duc in paralel si la care o sa ma adaptez mai usor sa raman acolo?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Inginerie fara matematica nu se putea pana nu demult, dar acum, din lipsa de studenti, se poate la unele facultati, din care face parte si "sudura".