| AdyIuly a întrebat:

Sunt in clasa a8a si as vrea sa stiu cat de grea o sa fie matematica in liceu pe profilul mate-info ( avand in vedere ca eu am media 9 la mate si fac cu un prof f. bun si sever) pentru ca eu vreau sa devin Programator IT si mie teama de matematica asta... ca informatica imi place o invat eu. Va rog un raspuns serios dau funda

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

La astfel de licee, si aici ma refer la liceele de renume, matematica este cea mai grea materie. Elevii buni si silitori nu au probleme, restul insa au, si inca mari.