| мιcнєℓℓє a întrebat:

Tatal meu foloseste gel de par, el este foarte sensibil la par...si ii se face matreata...cu peria cu care se perie el ma perii si eu si dupa cateva zile imi apare si mie matreata ceva de prevenire a matretii? Folosesc Syoss anti dandruff. fundita!love struck

Răspuns Câştigător
| iulikka a răspuns:

Ia o perie noua pe care s`o folosesti doar tu

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i lui taicatu ca inainte sa isi dea cu gel prima data sa isi imbibe putin capul cu apa si sa aplice gel direct pe par umed si il va tine parul in conditii fara matreata zile intregi.

| мιcнєℓℓє explică:

Pai eu am parul drept...ce imi recomandati?

| AoiTori a răspuns:

Asta nu este de ajuns! Trebuie sa iti iei o perie si sa o folosesti doar tu. apropo ce fel de par ai? cret sau drept?

| Meludu a răspuns:

Da ...cam asta aveam de gand sa iti sugerez si eu ...sa folosesti o alta perie. Am auzit ca e bine sa iti masezi in fiecare zi scalpul, timp de cateva minute, pentru a stimula circulatia si a indeparta celulele moarte si o prietena mi-a spus reta urmatoare :amestecă un ou cu ă ceaşcă de iaurt, aplică pe păr şi lasă să acţioneze o jumătate de oră. Apoi clăteşte şi spală părul cu un şampon indicat pentru mătreaţă(cele mai eficiente sunt cele cu ketoconazol). Poţi să aplici acest tratament şi doar cu iaurt.big grin

| KatyIoana a răspuns:

Ar trebuii sa ii spuii sa nu se mai perie cu peria ta sau sa iti cumperi tu una noua si nu conteza ce sampon folosesti ata timp cat te cladestiti bine pe par!