| razvy596 a întrebat:

te rog sa ma ajutati deci am un tata betiv, de 2 ani tot bea serios si se imbata repede si vreau sa termine pentru ca se cearta cu mama mea. ba rog sfatuitima cum sa il fac sa termine cu bautura, dau funda.straight face

Răspuns Câştigător
| Mădăăăăăăăăăăăăăăă a răspuns:

Prinde-l cand e treaz, si spune-i ce te doare happy. Incearca sa ii spui clar si raspicat ca te-ai saturat si ca nu mai rezisti. Daca nu inceteaza, ar trebui sa ii spui mamei tale ca trebuie sa va mutati, pentru ca exista riscul, ca la urmatoarea betie sa dea in tine sau in mama ta, si este mai rau happy. Pentru inceput vorbeste-i. Sa fi calm si stapan pe situatie. Sa nu te vada nesigur pe tine. Si sa nu iti fie frica (ca) te va bate happy. Cu bataia nu va rezolva nimic

Bafta kiss

Sigur vei reusi happy

4 răspunsuri:
| AndreeaSiAndra a răspuns:

Tatal e clar ca se imbata ori din placere cel mai putin probabil ori pentru ca sufera si vrea sa uite de suferinta.Tu trebuie sa ii fii aproape si sa incepi sa fi mai aproape de el sa vorbesti serios sa incerci sa il convingi ca ceea ce face il indeparteaza de tine si de mama ta. Daca tatal tau tot nu intelege mai bine ar fi sa il parasiti pentru cateva zile si apoi dupa ce va intoarceti poate vedeti niste schimbari in atitudinea lui.

| Broadband a răspuns:

Mai face si al meu, dar niciodata nu a batut-o pe mama sau sa dea in mine, atata i-ar trebui ca l-am desfigurat complet, ori il omor ori nu stiu cei fac,

ps: nu suport barbatii ce bat femei, asa demonstrezi tu ca esti barbat?

de aceea am si fobia asta!

| jordan_6666 a răspuns:

Singura seansa e sa vb cu el cand ii treaz serios si sa ii zici tot ce simnti nu prea ai cum sa il faci altcumva

| DieHarD a răspuns:

Cu asta sunt de acord ca unii oameni beau si se imbata din placere, iar altii din suferinta ca nu au avut sansa in viata