| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!
Trec in clasa a 9-a si cel mai probabil o sa ajung la cel mai bun liceu din orasul meu(Craiova). Imi place foarte mult matematica(chiar daca nu prea excelez). De curand m-am gandit cum ar fi sa devin artist. Mi se pare o meserie foarte frumoasa. Nu sunt inca sigur daca ar fi mai bine actor sau cantaret.
Eu nu am o frumusete iesita din comun(si am auzit ca actorii sunt selectati in special dupa aspectul fizic), am o inaltime normala, dar nu sunt prea bun la a canta, iar la engleza ma descurc bine.
Eu voi fi la profilul de stiinte ale naturii, si ma gandeam sa invat din vara sa cant la diferite instrumente muzicale(chitara, pian, fluier), iar in clasa a 12-a sa dau probele pentru o scoala de muzica/actori.
Repet, nu prea am cine stie ce tangenta cu muzica, dar sunt foarte bun la a mima.
Asa ca am urmatoarele intrebari:
1. Oare am sanse sa devin un mare cantaret/actor cunoscut de lumea intreaga?
2. Cantaretii/actorii romani profeseaza aici, in tara, sau unii dintre ei ajung in strainatate unde ii lanseaza nu stiu ce impresar sau ceva de genu
3. Pot sa invat in 2 luni sa cant la chitara(normala & electrica)
4. Daca stii sa canti la cea normala, poti sa canti cam la fel de usor si la cea electrica sau trebuie sa inveti din nou?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

1. Oare am sanse sa devin un mare cantaret/actor cunoscut de lumea intreaga? - tu spui că "Repet, nu prea am cine stie ce tangenta cu muzica, dar sunt foarte bun la a mima. "
- nu se potrivesc cele doua, trebuie să recunoști

3 și 4 - Da, dacă exersezi serios