| MrRava13 a întrebat:

Trec intr-a 8-a si as vrea sa stiu: Maine doar ne luam cartile, nu? XD, adica nu ne dau teste sau ceva LUNI!, iar marti, miercuri si tot asa, in clasa a 8-a dau teste initiale?
Daca da, la ce? Si cum ramane cu tezele istorie si geografie? Alea cum le dau( daca le mai dau)! Funda + vot pentru cel care rasp la toate!

5 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Maine doar va intalniti, nici cartiile nu cred ca vi le da maine happy.
Testele initiale le dati numa cealalta saptamana, faceti ceva recapitulare inainte, nu te stresa prea tare cu ele laughing ca nu se trec. Si cu tezele ..alegi o materie (ori geogra, ori istorie) la care vrei sa dai (doar la 1 singura dai, la cea aleasa de tine) prin noiembrie si prin mai/aprilie se dau tezele :d

| cat a răspuns:

Maine este doar ora de dirigentie. O sa se dea cartile si noul orar.

| MrAlex a răspuns:

De luni pana vineri nu o sa faci cine stie ce orewinking asa ca spor la agatat

| Minodoraa a răspuns:

Maine va fi doar festivitatea de deschidere a scolii,vi se dau manualele,vi se prezinta orarul,profesorii,noii colegi etc. De marti incepeti orele, teste initiale se vor da la anumite materii, depinde de profesorul tau, unii profesori dau altii nu, cat despre teze GEOGRAFIE/ISTORIE tu iti vei alege o materie la care te descurci cel mai bine pentru a da randament si pentru a lua o nota cat mai mare.Important e sa inveti anul acesta, pentru ca te va ajuta.

| truefriend a răspuns:

Heey.Da, maine nu ai cum sa dai teste, eu trec in clasa a 9 -a si stiu ce fel am facut noi :d. Am dat teste initiale dar a doua sau a treia saptamana nu mai devreme! Si legat de tezele de la istorie si geografie. O sa le dai la sfarsitul semestrului, nu acum. Dar alegi una dintre ele nu pe ambele. Ori istorie ori geografie.
Nu-ti face griji, eu am dat la istorie pentru ca mi s-a parut mai usor. si am luat 9, 55. Tie daca iti placem ai mult geografia poti da la geografie. Cum vrei. Sper ca te-am ajutat puppy dog eyes.