| Morphine21 a întrebat:

Trec in clasa a 7-a si as vrea sa stiu cam despre ce voi invata la geografie biologie istorie si engleza? funda la cele mai bune rasp!:d

Răspuns Câştigător
| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

La geografie veti invata despre tarile dinafara Europei (adica continentele celalate), la biologie despre corpul uman (anatomie), la istorie veti invata despre Razboaiele Mondiale, inante si dupa ele, iar la engleza veti invata mai multe timpuri si cam atat. Eu stiu pentru ca eu trec in clasa a8a

5 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Lectii

| Alex0194 a răspuns:

La biologie faci anatomie (corpul uman)
la geografie parca facusem geografia europei
si la celelalte nu mai stiu cred ca la istorie despre razboaiele mondiale parca si engleza o sa faci tot limba engleza

| Oanny a răspuns:

La geografie despre Europa parca, la biologie despre corpul uman la istorie, cele doua razboaie mondiale, razboaie, revolutii etc iar la engleza nu stiu ca am avut o profesoara care ne invata sa citim si sa traducem atatlaughing

| Haruka a răspuns:

Buna si tie. La biologie vei invata despre corpul uman[anatomia si fizionomia] la istorie despre razboaie in general [ Primul si Al-2 lea Razboi Mondial] la iar engleza. ca de obicei verbe, cuvinte etc. Si la geografia vei invata despre continente[Asia, Europa, America, Africa, etc].
Sper ca te-am ajutat. Mult succes in noul an scolar.

| bos1998 a răspuns:

Geografie-vei invata despre continenta Asia America si Africa si tarile lor
Biologie-vei face anatomie si vei invata despre corpul uman,,, va fi frumoasa anatomia dar va fi grea, dar daca inveti e ok...
Engleza-mai multa gramatica si vei invata sa citesti mai mult
Istorie -nu prea stu ca eu nu prea am facut istorie,,, asa ca Bafta