| LawlietL886 a întrebat:

Unde pot găsi pastile pentru învățat? Și cam cât ar costa?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Exista o serie de substante cu efecte dovedite in ceea ce priveste imbunatatirea memoriei si a concentrarii – si care actioneaza daca nu imediat, macar garantat. In aceasta categorie, a substantelor neurotrofice, intra de la acizii grasi esentiali, vitaminele din grupul B (in mod special B6 si B12), supranumite vitaminele antistres, si popularele magneziu, lecitina, ginkgo biloba sau ginseng, pana la aminoacizii cu actiune tintita sau de modulare a neurotransmitatorilor, precum acetil-l-carnitina, acidul gamma-aminobutiric, glutamina, taurina, tirozina, galantamina, colina si altele. Bilomag Forte - 20 lei, AcutilX -30 lei, Cebriun -110 lei, MentalPlus- 30 lei, Multivita, VitaMax, etc. Sanatate!

| lilianaadelina a răspuns:

Lecitina se gaseste la orice farmacie
intre 10 si 25 de lei(in functie de cantitate si firma)

| Olga12 a răspuns:

Bilomag e pentru memorie și e foarte bun. Se găsește în farmacii.