| mihai4000 a întrebat:

uneori nu prea stiu ce sa vorbesc cu anumite persoane, adica nu stiu cum sa incep subiectul ca dupa zic eu ca m-as descurca, dati-mi va rog niste idei dar in afara sa vorbesc despre scoala ca asta mi se pare plictisitor, chiar as vrea niste sfaturi pls, dau funda!

1 răspuns:
| Nanami17 a răspuns:

Despre un film sau o carte spre exemplu. Apoi o dați în alte subiecte.Ce este atât de greu?
Sau îi pui o întrebare, și așa se deschide subiectul.Ai văzut filmul x care a apărut anul acesta? Sau ai citit cartea y scris de autoarea x? Și tot așahappy