| Al875 a întrebat:

Salut, am nevoie de un răspuns urgent.
Doresc să merg în Bulgaria cu camionul alături de unchiul meu, am 14 ani și bineînțeles carte de identitate(buletin), părinții nu vor fi alături de mine, pot trece vama la Giurgiu-Ruse

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Minor fiind nu poti iesi din tara fara o declaratie notariala autentica, prin care parintii isi dau acordul sa pleci in Bulgaria si indica drept insotitor major pe unchiul tau.

| Al875 explică (pentru Ioandelasal):

Există șanse ca oamenii de la vamă să nu se prindă că am sub 18 ani sau să pot trece cumva declarația autentică

| Ioandelasal a răspuns (pentru Al875):

Nu exista, mai ales ca ai doar 14 ani.

| goguPatent a răspuns (pentru Al875):

Hahah, cum sa nu se prinda cand iti controleaza actele la vama?