| paulwalkerfan a întrebat:

V-as ruga daca puteti sa imi compuneti o poezie despre o fata pe care o plac mult dar ea nu stie.Nici nu stie ca exist....Ne-am vazut numai odata dar n-am vorbit. O cheamă Alina.In poezie as vrea sa imi scrieti in asa fel incat sa-si spun ca o plac foarte mult! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

M-am întrebat adesea dacă știi
dacă privirea m-a trădat atunci
ca singura îmi ești și ma deții
fără nevoie de cătușe și porunci

inlantuit de cand m-ai fermecat
și n-am putut sa îți rostesc ceva
oricat am vrut, oricat am încercat
sa știu de-ai spune nu, de-ai spune da

acum nu mai rezist, în focul viu
de-a nu trai ce sunt și ce prea simt
sunt doar un altul ars de vezuviu
dar aș putea în brațe să te mint
ca te iubesc...

Singura sansa pe care o ai e ca ea sa te placa in secret.Altfel nu o sa ai sanse prea mari cu acest scenariu, poate doar un sarut, poate doar daca ar sImti nevoia sa se odihneasca putin din valtoarea relatiilor pasIonale care te consuma. Apoi ar pleca mai departe. In mod normal sunt pasI care trebuiesc facuti pana la astfel de gesturi care tradeaza faptul ca iti pasa prea mult. Declaratii de genul le faci dupa cateva luni de relatie poate, atunci cand poezia poate avea substanta si vorbi despre lucruri concrete, experiente traite impreuna.

14 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Sincer?
Nu te astepta sa rezolvi mare lucru cu o poezie.

| ALittleDeath a răspuns:

Lol
Vrei sa ii zici unei fete ca o placi, o tipa cu care nu ai mai vorbit niciodata, ea nici nu stie ca existi si toate astea printr-o poezie? si mai vrei sa ti-o scrie si altcineva. Bravo laughing

| WaterDrop a răspuns (pentru ALittleDeath):

Gheata!

| ALittleDeath a răspuns (pentru WaterDrop):

Nu pun gheata!

| WaterDrop a răspuns (pentru ALittleDeath):

Un vampir atunci!

| ALittleDeath a răspuns (pentru WaterDrop):

Tantarii se pun?

| WaterDrop a răspuns (pentru ALittleDeath):

Nuuu, pentru ca pierzi toata placerea.

| ALittleDeath a răspuns (pentru WaterDrop):

Te oferi?

| WaterDrop a răspuns (pentru ALittleDeath):

Niciodata! Hmpf, cat tupeu.

| ALittleDeath a răspuns (pentru WaterDrop):

Cat tupeu sa refuzi...

| Drimmero a răspuns (pentru ALittleDeath):

Cei mai nenorociti!

| WaterDrop a răspuns (pentru ALittleDeath):

Imi voi astepta pedeapsa undeva departeeee.

| Aliisiia0123 a răspuns:

Oh,Alina,vreau sa-ti vorbesc
Si sa-ti zic ca tare mult te iubesc
Si,daca si tu simti asa,
Te rog,nu ezita
Si spune-mi ca nu poti exista
Fara infatisarea mea.
Stiu ca nu prea ne cunoastem,
Dar asta o sa facem.
Dar daca tu nu simti asa, cum simt eu,
Vreau sa stii ca te voi iubi mereu
Si in inima mea
Va sta mereu dragostea.

-iti recomand sa-i scrii asta pe un biletel si dupa sa apari tu, imediat, in fata ei. Oricum, sper sa-ti fie de folos.