| NeedForSpeed2013 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.Nu stiu ce se intampla cu mine, am trecut pe clasa a IX-a anul acesta, si nu stiu ce am dar nu mai pot retine ce invat.Ma zbat foarte mult ca sa iau note buna,sa ma fac si sa ii fac pe parinti fericiti,invat fiecare lectie cu trebuie,apoi o recitesc,"ma ascult"cu caiteul inchis apoi o mai citesc inca odata,dar la scoala,si a doua zi nu mai retin nimic.
De exemplu acum o saptamana am invatat foarte mult la un test la bio,iar a cand era timpul lucarii am uitat tot, pur si simplu tot, chiar daca in pauze am mai repetat de cateva ori
Plsss help!

2 răspunsuri:
| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Si eu sunt boboaca:3 si eu patesc la fel si am rezoolvat. daca inveti, nu uiti.

| AnKa76 a răspuns:

Stiu cum e sunt clasa a VII-a si mi se intampla lafel.Nu cred ca e un remediu pentru aceasta "iutare"... De exemplu astazi am dat test la informatica si invatasem super bine apoi cand sa scriu, NIMIC. Nu am mai stiut nimic... Daca exista contacteaza-ma te rog.