| EdUaRdOo a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste metode de invatat pentru capitole ~150 pagini! Ce metode folositi? Am de invatat pentru sesiune niste capitole la microeconomie si este foarte naspa teoria...retin cat retin dar imi este greu. Ajuta memoplus la ceva? Eu ca sa invat citesc capitolul respectiv si notez cele mai importante definitii si le retin dar parca nu este de ajuns, ce imi recomandati? Niste metode sa pot retine sau...nu stiu.

1 răspuns:
| Georgiana05 a răspuns:

Nu stiu daca ajuta, insa stiu ca o prietena de-a mea s-a simtit cam rau cand lua. Cel mai bine e sa inveti ce e mai important, pune-ti in fata cateva foi, scrie pe ele, invata-le, si apoi pune-ti intrebari mereu.Eu asa invat laughing. Acum depinde de la om la om.