| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Vreau sa incerc sa trag doar ca sa vad cum e ca multi o fac! Nu vreau sa ma apuc doar sa vad cum e, eu sunt anti-fumat. Ce sa fac? Pot pati ceva daca doar incerc?

Răspuns Câştigător
| Den1sa a răspuns:

Nu patesti nimic daca incerci o singura data sa vezi cum e, sa incerci lucruri noi este benefic, iar intr-o cantate mica chiar si fumatul si drogurile sunt bune important e sa nu devina o obisnuinta care sa ajunga la dependenta!: )

| RaspunsPLZ a răspuns (pentru Den1sa):

Ar trebui prima data sa trag in piept sa ma inec sau sa pufai? oricum nu vr sa ma apuc sau ceva vr doar sa vad eu as vrea sa pufai ca daca trag in piept probabil ma inec si nu vr sa ma apuc.

| Den1sa a răspuns (pentru RaspunsPLZ):

Eu nu fumez, dar trage fum din tigara in piept, apoi trage aer, apoi expira. Este normal sa te ineci si sa tusesti cand fumezi pentru prima data deoarece corpul respinge orice fel de fum.
P.S Nu am crezut vreodata in viata mea ca o sa dau sfaturi in ale fumatului cuiva!