| mekappa25 a întrebat:

VREAU OPINIA DUMNEAVOASTRA----Ce este muzica pentru voii? Dar dansul?( nu ma refer la muzica si dansul clasic_

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

Muzica este o forma de a trai, de a ma exprima. Muzica ma relaxeaza dupa o zi agitata, ma linisteste cand sunt suparata, ma inveseleste cand sunt plictisita si nu am chef de viata. Nu am putea exista si cred ca nimeni nu ar putea exista fara muzica. In unele versuri se gasesc cele mai ascunse sentimente ale mele pe care nu indraznesc de multe ori sa le recunosc.
Dansul este o forma de relaxare, de eliberare de emotii negative si stres. Cand dansez uit de toate problemele si intru parca intr-o alta lume. In dansurile de performanta(caci am practicat si asa ceva) se exprima stari gen violenta, dragoste, tandrete, etc dar se pot crea si povesti cu personaje.

2 răspunsuri:
| cristinacrissss a răspuns:

Muzica este ceva de care oamenii nu se pot lipsi. Iar dansul este limbajul trupului cu ajutorul muzicii. Dansul fara muzica nu exista.

| Bubu1234 a răspuns:

Muzica este o arta in care multi artisti se refugiaza in ea.