| calmopenmind18 a întrebat:

Care este opinia dumneavoastra despre fericire?

7 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Sa iL cunosti pe Dumnezeu.

| sellenaD a răspuns:

Stresul,egoismul,anxietatea,dorinta de a fi si a avea tot mai multe a furat tot mai mult din teritoriul pe care ar trebui sa-l acopere fericirea.Ca sa putem fi fericiti trebuie sa fim multumiti chiar daca suntem realisti si vedem ce se intampla in jurul nostru sa ne gandim si la cei carora le merge mai rau, sa acceptam starea in care suntem si sa fim fericiti gandindu-ne la ce avem.Sa punem mai mult accent pe lucrurile frumoase din viata noastra.Lucrurile,persoanele.nimeni nu ne poate face fericiti, depinde doar de noi. Fericirea e starea de multumire si bucurie pe care o putem atinge doar daca vrem. Daca nu am avea si emotii negative(probleme)nu am stii ce e fericirea ci am trai asa intr-o amorteala, nu am stii sa apreciem ceea ce e bun.Sunt persoane care au ajuns sa fie fericiti in timp, ceea ce fac si eu, pe altii averea sau multimea de prieteni ii face fericiti.

| HighByTheBeach a răspuns:

Buna! Eu cred ca fericirea este o minune! Inchipue-ti cum ar fi viata fara fericire? Toti ar fi posomoriti! Ai vedea doar fete triste! Cand vezi pe cineva zimbind nu poti sa te abtii si o faci sit tu! Pa! O seara placuta!

| neutrino a răspuns:

Fericirea este o minune pe care o pierzi in momentul in care ai obtinut-o. Mereu este la timpul trecut.

| Dariusuu a răspuns:

Fericirea e doar trecatoare...

Nu ai cum sa fi fericit tot timpul. Apar probleme peste probleme...

| MariaChrii a răspuns:

Fericirea nu este o stare pe care sa o obtii usor e o stare la care putini ajung dar mai putini stiu caau atins acea stare eu nu cred ca fericirea o ating atunci cand nu mai vreau nimic eu consioder ca ating fericirea cand sunt impacat cu mine insumi defecte, dezamagiri etc

| Helena_Anais_1989 a răspuns:

O stare mentala pe care o alegi sa o traiesti :) pe scurt sa vezi partea plina a paharului si sa speri ca vei reusi sa il umpli. o calatorie. O cautare. Despre fericire scriu si eu http://stildeviatafericit.blogspot.ro