| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai bun digestiv in opinia dumneavoastra?

14 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Apa cu sare este un remediu excelent pentru curățarea intestinelor, dar pentru ceea ce va urma trebuie să fii pregătit. Dacă ai răbdare, citește pănă la capăt acest articol (ai să observi că abia la finalul articolului există explicațiile). Sinceră să fiu prefer această metodă de dexofiere în locul consumului excesiv de ardei iute care duce la iritații și afecțiuni gastro-intestinale.
http://www.biomedica.ro/curatarea%20intestinelor.html
O zi cu zâmbet și mari succese!

| VladimirPutin a răspuns (pentru IMPERIA):

Apa fără sare
e destul de ciudat articolul plin de informatii eronate

| Zazu a răspuns:

Infuziile,inghetata,casatele si sarea de fructe.

| morningstar a răspuns:

Supe, ciorbe, iaurt, lapte, fructe.

| VladimirPutin a răspuns (pentru morningstar):

Să știi că tot ce conțin prea multă apă nu pot digera bine

| morningstar a răspuns (pentru VladimirPutin):

Se prea poate, dar cunosc persoane care consuma aceste alimente si le ajuta pentru digestie. Cred ca depinde un pic si de organism. Si nu neaparat apa consumata la supe, ciorbe ajuta, pe cat legumele fierte si lactatele, nu neaparat lichidul.

| danielcretu1980 a răspuns:

Jager
fernet branca

aproape la egalitate

| VladimirPutin a răspuns (pentru danielcretu1980):

Nu neaparat bauturi

| danielcretu1980 a răspuns (pentru VladimirPutin):

In general digestia o ajuti cu bauturi. mai e si cafeaua, de exemplu.
e mai greu sa o pornesti cu alimente.

poti folosi si enzime: Mezyn Forte 10000 de la Berlin Chemie e bun.

| VladimirPutin a răspuns (pentru danielcretu1980):

Cred ca ardeiul iute le ia pe toate

| danielcretu1980 a răspuns (pentru VladimirPutin):

E doar un mit. e drept ca ajuta, dar te cam ustura... daca ma-ntelegi.
eu am luat de toate. apropos de Colon: da e ok amestecul de psylyum si in indidferent de denumirea comerciala, dar nu ajuta digestia, ci regleaza tranzitul intestinal. e foarte bun, te simti bine, dar trebuie luat zilnic, nu ca solutie de moment.

| a1doru a răspuns:

Palincarolling on the floor.ps.danielcretu1980 are dreptate, da fernetul branca e mai folosit in occident[in special in franta si elvetia]decat jagerul.

| IGM a răspuns:

Colon protect, este un supliment alimentar care ajuta digestia, eu nu am avut nevoie dar am gustat. Am
auzit ca este foarte bun si pentru digestie si la gust.

| Bijutierul1 a răspuns:

Daca te-ar auzi Florin Piersic! Bicarbonatul bre happy