| Carolina1972 a întrebat:

Vreau sa slabesc, sa arat ca inainte. m-am gandit sa fac alergare pe loc 30 - 35 de minute in fiecare zi, mananc mai sanatos, beau multa apa si nu mananc dupa ora 6. ce ziceti e ok? Se vad diferente intr-o luna? Pana la vara vreau foarte mult sa arat ca inainte sad. sper sa nu radeti de mine si sa ma ajutati cu niste sfaturi, m-as linisti. Doar ca nu stiu de ce mi-e frica ca nu o sa reusesc sa slabesc, sa fiu ca inainte..adica nu sunt grasa grasa. am pus doar cateva kg pe mine, de la dulciuri si tot felul de prostii. Apropo fumatul ajuta la slabit? Deoarece scade pofta de mancare. Eu fumez si de asta intrebam. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Da, si pe langa renunti la zahar, dulciuri, paine, fainoase, sucuri. Trebuie sa mananci normal si corect, sa nu te infometezi. Pentru ca atunci cand fumezi si nu mai ai pofta de mancare, stomacul tau se roade in gol si te poti trezi cu o gastrita. Dupa ora 18 nu mai mananci, iar daca trebuie sa mananci ceva pentru ca te doare stomacul, ia un fruct. De obicei trebuie sa ai 3 mese principale si intre cele 3 mese poti manca nuci sau migdale crude cateva bucati si ca fruct portocale.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Alergare pe loc? Ce e aia? Fa sport serios daca vrei sa slabesti

| KanezuY a răspuns:

Fumatul nu ajuta la slabit, dimpotriva te imbolnavesti la plamani si te alegi cu dintii stricati.